1ви Мај

Денот на Трудот во Аурора Ресорт и СПА
Специјален пакет за Први Мај по цена од 99 ЕУР за 3 дена / 2 ноќевања со појадок и вечера + користење на Wellness SPA + организиран пикник ручек на 1-ви Мај.

ПАКЕТ ЗА ПРВИ МАЈ 
3 ДЕНА / 2 НОЌЕВАЊА СО ПОЈАДОК И ВЕЧЕРА
ТИП НА СОБАЦЕНА ПО ЛИЦЕ ЗА 2 НОЌЕВАЊАЦЕНА ПО ЛИЦЕ ЗА 3 НОЌЕВАЊАДОПОЛНИТЕЛНО НОЌЕВАЊЕ (ПО ЛИЦЕ)
Superior99 € / 6138 мкд129 € / 7998 мкд40 € /2480 мкд
De Luxe / Junior Suite119 € / 7378 мкд154 € / 9548 мкд45 € / 2790 мкд
Apartment/Art Studio139 € / 8618 мкд174 € / 10788 мкд50 € / 3100 мкд
Villa Apartment (мин.4 лица)109 € / 6758 мкд139 € / 8618 мкд45 € / 2790 мкд
Попуст за трето, возрасно лице-30%
Доплата за полн пансион10 € / 620 мкд по лице од ноќевање

Пакетот вклучува:

  • Минимум две ноќевања на база на пола пансион (појадок и вечера);
  • Организиран пикник ручек на 1-ви Мај;
  • Kористење на Wellness SPA (внатрешен базен, сауна и парна бања), со претходна резервација на термин од 1 час;

Услови за Деца:
Дете од 0 – 5.99 БЕСПЛАТНО во соба со две возрасни лица ( без дополнителен лежај );
Деца од 0 – 05.99год. , во соба со две возрасни лица, на дополнителен лежај, плакаат 10ЕУР по нок по дете;
Деца од 6 – 11.99год. во соба со две возрасни лица, плаќаат 50% од цената за возрасен.

*** Цените се изразени во Евра а плаќањето е исклучиво во денари по курс од 62,00 денари за 1 Евро;
*** Цените не вклучуваат осигурување и туристичка такса за престој (45 денари од лице по ноќевање за возрасен односно 5 денари по лице за деца до 12 години). Овој износ се плаќа на рецепција во хотелот;
*** Политика за сместување на деца е во согласност со регуларните правила на хотелот:
– дете на возраст до 05.99 год бесплатно;
– дете на возрастод 6 до 12 год плаќа 50% од цената за возрасен;
– дете над 12 години плаќа 70% од цената за возрасен (се пресметува како 3-то возрасно лице во соба);
*** За резервација потребна е авансна уплата од 50% од вкупната цена на аранжманот. Останатиот дел се доплаќа најдоцна 5 дена пред пристигнување;
*** Политика за откажување на резервацијата:
– 10 дена пред пристигнување – бесплатно;
– 10 до 5 дена пред датумот на пристигнување има задолжување од 50% од вкупната цена;
– 5 дена или покасно – се наплаќа целата сума на пакетот.
*** Влез во СПА центарот и користење сите негови содржини на деца под 10 години не е препорачливо. За деца од 10 до 12 год, придружба на родител е неопходна и е дозволено само користење на внатрешниот базен;
***Пакетот не важи за државни празници.