ВИЛА PRASSAS

На сама плажа

ВИЛАТА “PRASSAS” се наоѓа во Неа Потидеа на сама плажа (прв ред).

НЕА ПОТИДЕА е првото летувалиште на првиот крак – Касандра во областа Халкидики. Вилата  PRASSAS  излегува на најубавиот дел од плажата во Неа Потидеа.

НЕА ПОТИДЕА има најширока плажа и најчисто море обележано со сино знаме за чистотата на водата,идеално место за одмор,пливање,детски занимливости и рекреативно – забавни содржини.

Сважата највкусна и разнолична морска храна се идеалниот избор за ручек или вечера не само за туристите туку у за локалните жители.Голем број на таверни и ресторани се лоцирани на шеталиштето препознатливи по вкусот и традицијата повикувајќи ве за повторно доаѓање.

ЦЕНОВНИК

    Период Ноќевања АПАРТМАН
Бр.соба
1/3
max.3 лица
17.06 – 24.06 7 299
24.06 – 01.07 7 319
01.07 – 08.07 7 379
08.07 – 15.07 7 389
15.07 – 22.07 7 399
22.07 – 29.07 7 399
29.07 – 05.08 7 399
05.08 – 12.08 7 399
12.08  19.08 7 399
19.08 – 26.08 7 389
26.08 – 02.09 7 369
02.09 – 09.09 7 259
09.09 – 16.09 7 219
*16.09  23.09 7 35

Цените за термините: 16.09 (означени со звездичка во табелата) се за наем на апартман  за минимум 2 лица, со задолжителна доплата за превоз 35 € по лице ,трето лице бесплатно доколку не користи превоз.

ДОПЛАТА ЗА ПРЕВОЗ:

35 € за возрасни – повратна карта;

25€ за деца до 12 години – повратна карта;

Деца до 02 години бесплатно – не користи седиште

 

КОРИСТЕЊЕТО НА КЛИМА УРЕДОТ, WI-FI  (Е БЕСПЛАТНО);

Опис на собите

Апартман бр.3A

Прв кат (1/3) 3 ЛИЦА
Апартманот располага со две одвоени простории + купатило со вц и тераса . Во спалната соба има еден дупол кревет и еден поединечен кревет, клима уред ,плакар за алишта,тв  и од спалната се излегува на тераса.Кујната е комплетно опремена со кујнски инвентар ,мало решо, фрижидер. На терасата има  маса со столици .

Апартман бр.3B

Прв кат  (1/3) 3 ЛИЦА
Апартманот располага со две одвоени простории + купатило со вц и тераса . Во спалната соба има еден дупол кревет и еден поединечен кревет, клима уред ,плакар за алишта,тв  и од спалната се излегува на тераса.Кујната е комплетно опремена со кујнски инвентар ,мало решо, фрижидер. На терасата има  маса со столици .

Апарман бр.6A

Втор кат (1/3) 3 ЛИЦА

Апартманот располага со две одвоени простории + купатило со вц и тераса . Во спалната соба има еден дупол кревет и еден поединечен кревет, клима уред ,плакар за алишта , тв и од спалната се излегува на тераса.Кујната е комплетно опремена со кујнски инвентар ,мало решо, фрижидер. На терасата има  маса со столици .

Апартман бр.6B

Втор кат (1/3) 3 ЛИЦА

Апартманот располага со две одвоени простории + купатило со вц и тераса . Во спалната соба има еден дупол кревет и еден поединечен кревет, клима уред ,плакар за алишта, тв и од спалната се излегува на тераса.Кујната е комплетно опремена со кујнски инвентар ,мало решо, фрижидер. На терасата има  маса со столици .

 • ПРЕВОЗОТ ЗАСТАНУВА ДО НАЈБЛИСКАТА ЛОКАЦИЈА ОД СМЕСТУВАЧКИОТ КАПАЦИТЕТ КАДЕ Е ВОЗМОЖНО ДА ЗАСТАНЕ;
 • ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕВРА, А УПЛАТАТА Е ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ (1€=62 ден.);
 • ЗА УПЛАТИ НА ДВА АРАНЖМАНИ 7+7 НОЌЕВАЊА ОДОБРУВАМЕ 10% ПОПУСТ НА ВТОРАТА СМЕНА;
 • КОГА ИМА АКЦИСКИ ПОПУСТ НА ВТОРАТА СМЕНА НЕ СЕ ОДОБРУВА ДОПОЛНИТЕЛЕН ПОПУСТ;
 • ПОПУСТИТЕ НА ВАЖАТ ЗА СМЕНИТЕ ОЗНАЧЕНИ СО ЗВЕЗДИЧКА ;
 • ЗА ВАЖЕЧКА РЕЗЕРВАЦИЈА СЕ СМЕТА САМО СО УПЛАТА НА 30% ОД ЦЕЛОСНАТА ВРЕДНОСТ НА АРАНЖМАНОТ;
 • ЦЕЛОСНА ДОПЛАТА НА АРАНЖМАНОТ СЕДУМ ДЕНА ПРЕД ПОАЃАЊЕ;
 • ВО СЛУЧАЈ НА ВЕЌЕ УПЛАТЕНИ АРАНЖМАНИ СО ПОПУСТИ И РАНИ ЗАПИШУВАЊА, СРЕДСТВАТА НЕ СЕ ВРАЌААТ;
 • ВО СЛУЧАЈ НА НАПРАВЕНА ПОГОЛЕМА ШТЕТА ВО СТУДИЈАТА, АПАРТМАНИТЕ ИЛИ ДУПЛЕКСИТЕ , СОПСТВЕНИКОТ НА ВИЛАТА МОЖЕ ДА НАПЛАТИ НА ЛИЦЕ МСТО;
 • АГЕНЦИЈАТА НЕМА ОДГОВОРНОСТ ЗА КВАЛИТЕТОТ И БРЗИНАТА НА ИНТЕРНЕТ КОНЕКЦИЈАТА
 • ТУРИСТИЧКА ТАКСА СЕ НАПЛАЌА ВО АГЕНЦИЈАТА И ИЗНЕСУВА 0.5€ ОД ДЕН АПАРТМАН 
ДЕНОВИТЕ ДАДЕНИ ВО ТАБЕЛАТА СЕ ДЕНОВИ НА ТРГНУВАЊЕ ОД
Град Место на тргнување Време
Кичево Пред Гимназија 00:30 часот наутро
Гостивар Пред  дом на културата 01:30 часот наутро
Тетово Наспроти дом на културата (стара лименка) 02:00 часот наутро
Куманово Бензинска пумпа Макпетрол 02:15 часот наутро
Скопје Спроти Холидеј Ин 03:30 часот наутро
Прилеп Бензинска Лук Оил на влезот 03:45 часот наутро
Велес Мотел Македонија 04:00  часот наутро
Неготино Бензинска пумпа Макпетрол 04:30 часот наутро
Удово Бензинска пумпа Макпетрол 05:00 часот наутро
Гевгелија Бензинска пумпа Окта-Шимов 05:30 часот наутро
Штип Нова Пошта 03:30 часот наутро