ИСТАНБУЛ

1ден / 10.10.2019 (четврток) МАКЕДОНИЈА – ИСТАНБУЛ
Состанок на групата и поаѓање од градовите: Скопје  (Хотел “ВИП” – наспроти саем) во 17 часот, Велес пред Т.А.Мартин во 18 часот. Се патува преку граничен премин Богородица. Ноќно патување со попатни паузи за одмор и царински формалности.

2ден / 11.10.2019 (петок) ИСТАНБУЛ
Пристигнување во Истанбул во утринските часови. Можност за сместување во хотел.  По кратка пауза во хотелот, со локален водич го започнуваме пешачкиот разглед со посета на: Хиподромот , Сината ЏамијаАја Софија , Палатата Топ Капи  На враќање кон хотелот, можност за попатна посета на Капали Чаршија . Слободно време за одмор или релаксација . Вечерта факултативна вечера на брод со забава .Враќање во хотел.Ноќевање.

3ден / 12.10.2019 (сабота) ИСТАНБУЛ
Појадок
. После појадокот, слободен ден за индивидуални активности или заминување на панорамски разглед на градот, со можност за факултативно крстарење со брод по Босфор. Факултативна посета на палатата Долма Бахче Сарај .Во 17 часот поаѓање факултативно за Emaar Square Mall, Watergarden и Плоштадот „Таксим“.Враќање во хотел касно вечерта..Ноќевање.

4ден / 13.10.2019 (недела) ИСТАНБУЛ – МАКЕДОНИЈА
Појадок
. Напуштање на хотелот.Посета на 4д проекција и тераса Сафир од каде можете да го видите целиот Истанбул.После тоа посета на нај големиот трговски центар во Европа – FORUM, во кој се наоѓа Аквариумот Turkuazoo (најголемиот подземен аквариум). Поаѓање за Македонија во попладневните часови. Ноќно возење преку Грција со попатни паузи.

5ден / 14.10.2019 (понеделник) МАКЕДОНИЈА     Пристигнување во раните утрински часови.

Цена на аранжманот: 80€/4.960мкд со уплата до 30.09.2018

Редовна Цена: 90€/5.580 мкд

ОРГАНИЗИРАН ПРЕВОЗ ОД СКОПЈЕ,ВЕЛЕС,НЕГОТИНО,ШТИП,КУМАНОВО

Во цената на аранжманот е вклучено:

– превоз на наведената релација со високо туристички автобус;

– панорамски разглед на Истанбул со локален водич
– 2 ноќевања со појадок во 3* во Истанбул
– посета на Хиподромот ;
– посета на Сината Џамија ;
– професионален туристички придружник;
– организација и реализација на патувањето.

Во цената на аранжманот не е вклучено:

– крстарење со брод по Босфор – 20€;

– посета на Долма Бахче Сарај  (превоз | влезница | локален водич) – 25€
– посета на Аја Софија  (влезница | аудио сет (слушалки) | локален водич) – 15€
– посета на Топ Капи Палатата  (влезница | локален водич) – 15€;
– посета на Аквариумот Turkuazoo  (превоз | влезница) – 20€;

– посета на 4д проекција и тераса Сафир 15€;

– посета на Emaar Square Mall, Watergarden и Плоштадот „Таксим“- 25 €

– здравствено патничко осигурување (задолжително) – 200мкд.

– Tрадиционална турска вечера на брод 35 €

Пакет 1 -Босфор,Долма Бахче Сарај,Аја Софија,Топ Капи,Emar Square Mal,WaterGarden=

90 eвра (не е вклучена забавата на Бродот)

 

Пакет Сите факултативи 120 евра (не е вклучена забавата во Гар или на Бродот)

  

Напомена:

– За реализација на аранжманот потребен е мининум од 40 патници;
– Доколку не се оствари минималниот број на патници, организаторот го задржува правото да го откаже аранжманот нај доцна 7 дена пред поаѓање;
– Организаторот го задржува правото за промена на цените на факултативните излети, во случај на промена на цената на влезниците на локалитетите;
– Доколку е потребно, организаторот го задржува правото за промена на програмата;
– Пасошот мора да има важност минимум 90 дена од датумот на завршувањето на аранжманот;
– Уплата исклучиво во денари.