КАЛИТЕА е идеално место за патници кои сакаат да уживаат во кристално чистата вода и белиот песок на плажата која скоро секоја година е наградувана со плаво знаменце. Калитеа сместена во прекрасната околина опкружена со борови дрва Ви овозможува да уживате во многубројните таверни, кафе барови, бутици, дискотеки и ноќни клубови кои ги привлекуваат туристите од сите околни места со што се вбројува во еден од најзабавните градови на Халкидики.

Период: 26.04-29.04.2019 – 3 Ноќевања

Програма на патувањето:

26.04.2019 -Петок – Собир на групата во 04:00 h на Дрводекор во Скопје, или Автобуска станица Транскоп Битола, поаѓање према Калитеа, пристигање и сместување во некоја од вилите по избор. Слободно време. Ноќевање.

27.04.2019 Сабота- Слободно време за индивидуални активности. Собир на групата во вечерните часови и посета на локалната црква во Калитеа.

28.04.2019 Недела. Слободно време за индивидуални активности.

29.04.2019 Понеделник- Собир на групата во 14:00 h, поаѓање према Македонија.

ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ

Вила Димитра

59 Евра по лице

Вила Аммос

59 Евра по лице

Вила Посеидон

69 Евра по лице

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ ВКЛУЧУВА :

-Автобуски превоз на горе наведената релација,

-3 ноќевања во апартманско сместување

-Организација, водство и реализација на аранжманот.

-3 то и 4 то лице – 10 Евра од редовната цена.

Организиран превоз од: Скопје, Велес, Битола, Прилеп, Штип.

Сопствен Превоз:

Вила Димитра

1/2- 30 Евра од ноќевање

1/3- 35 Евра од ноќевање

1/4- 40 Евра од ноќевање

Вила Амос

1/2-25 Евра од ноќевање

1/3- 30 Евра од ноќевање

1/4-35 Евра од ноќевање

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ ВКЛУЧУВА:

Патничко осигурување.

Факултативните излети и посети.

НАПОМЕНА:

За реализација на овој аранжман, потребен е минимум од 45 патници, во спротивно, крајниот рок за известување околу евентуален отказ на аранжманот е најкасно 5 дена пред датумот на поаѓање. Организаторот на патувањето го задржува правото за измена на редоследот на поедини содржини во програмата.

Важат општите услови за патување на СКТМ