Програма на патување:

 

1.Ден 17.01.2019 (Четврток)                      СКОПЈЕ – ПРОЛОМ БАЊА

Состанок на групата рано наутро во 05.30 часот на паркингот пред хотел ВИП спроти саем. Поаѓање за Србија во 6 часот. Патувањето се одвива преку граничниот премин Табановце со кратки попатни паузи за одмор и царински формалности. Пристигнување во Пролом Бања, пречек од вработените на хотелот Радан и сместување по соби. Ручек. Слободно попладне за омор, релаксација и користење на Велнес Центарот на хотелот. Вечера. Ноќевање.

2.Ден 18.01.2019 (Петок)                                ПРОЛОМ БАЊА

Појадок. Организирана прошетка до низ Пролом Бања до единствената црква брвнара во овој крај, Лазарица, позната по единствениот светски мистичен феноме, 6 стебла од сливи кои при растењето 6 пати се вртат околу себе.  Враќање во хотел. Ручек. Слободно време за индивидуални активности можност за користење на Велнес Центарот на хотелот. Предлог попладневно капење во внатрешно/надворешниот базен со прекрасна панорама кон падините на планината Радан, по капењето користење топли клупи тепидариум. Вечера.

 

3.Ден 19.01.2019 (Сабота)                              ПРОЛОМ БАЊА

Појадок. Слободно време за индивидуални активности, одмор и релаксација. Ручек. Можност за користење на СПА услугите на хотелот. Предлог: 30 минути во солена соба, 30 минути во сауна и ладен туш, релаксација во џакузи. Вечера. Ноќевање.

4.Ден 20.01.2019 (Недела)                   ПРОЛОМ БАЊА – СКОПЈЕ

Појадок. Напуштање на собите според хотелското правило. Заминување за Македонија во попладневните часови. Патувањето се одвива преку граничниот премин Табановце со кратки поапатни паузи за одмор и царински формалности. Пристигнување во Скопје во вечерни часови.

Хотел Радан 3* – 135€/8.370мкд

Дете 2-9год. – 25€/1.550мкд

Дете 2-14год. – 75€/4.650мкд

*Попустите за деца важат во придружба на 2 возрасни.

Во цената на аранжманот е вклучено:

– Превоз со туристички автобус на наведената релација

– Сместување во Хотел Радан 3* на база 3 ноќевања (пролом вода во сите соби, ТВ, бањарки и фен за коса)

– Исхрана на база полн пансион шведска маса за појадок, ручек и вечера со сервирање.

– Бесплатно користење на Велнес Центарот: отворено – затворен базен,  сауна, солена соба, џакузи, парна бања, тепидариум

– Користење теретана и фитнес сала

– Користење сала за рекреација (биљард, пинг понг, пикадо)

– Излет до црквата Лазарица во Пролом Бања со локален водич

– Туристичка такса

-Организација и реализација со туристички придружник

 

Во цената на аранжманот не е вклучено:

– Задолжително патничко осигурување 

– Индивидуални трошоци (масажи и останати ненаведени СПА услуги)

Попусти и опционални доплати:

– Доплата за одбирање на ред на седење во автобус – 10€ (мин. 2 седишта)

– Доплата за дополнително седиште во автобус -50€

– Намалување за сопствен превоз -10€ од патник.

Напомени:

– За реализација на аранжманот потребен е минимум од 40 патници.

– За патувањето е потребно да поседувате валиден биометриски пасош, најмалку 3 месеци пред истек, или валидна лична карта.

– Организаторот го задржува правото во случај на недоволен број на пријавени, да го откаже аранжманот, најдоцна до 7 дена пред патувањето.

– Плаќањето се врши исклучиво во денарска противредност по курс 1еур=62мкд.

– Излетите се во зависност со временските услови.

– За ова патување важат Општите Услови на Патување