Apartmani Kraljevi Cardaci

КРАЉЕВИ ЧАРДАЦИ

Ценовник за наем на апартман за период од 02.12.2018   до 07.04.2019

 

 

ПериодСмена1/3 студио1/4апартман1/6апартман
  Ski Opening – посебна понуда
02.12. – 16.12.Недела/Недела385261
16.12. – 23.12.

5=7*

Недела/Недела            455984
23.12. – 30.12.Недела/Недела548097
30.12. – 06.01.Недела/Недела80107123
30.12. – 06.01.
Помалку од 7 ноќи
Недела/Недела102134150
06.01. – 20.01.Недела/Недела548097
20.01. – 03.02.Недела/Недела48            7086
03.02. – 17.02.Недела/Недела7091107
17.02. – 10.03.Недела/Недела455673
10.03. – 07.04.
5=7*
Недела/Недела385261

  Цените од Ценовникот се изразени во евра и се однесуваат по ноќевање во сместувачката единица

                                              *АКЦИЈА  5=7  

Зa наем на апартман на 5 ноќи – добивате 2 ноќи GRATIS!

                 

 Ран букинг

– 10% попуст за резервации до:30.09.2018 со задолжителен аванс од 30% од вредноста на вкупниот аранжман

 – 5%попуст за резервации од: 01.10. до15.10.2018 со  со задолжителен аванс од 30% од вредноста на вкупниот аранжман

    ОСНОВНА УСЛУГА: Наем на апартман / ноќ

 Цената вклучува:

ü  Наем на одбраниот апартман.

ü  Завршно чистење, струја, вода, геење, постелнина, пешкири

ü  Превоз до ски-терените до 5 пати на ден додека работи жичарата

ü  Ски-услуги до  30 метри далечина од Ски-стазата „Мало eзeрo”

Во цената е вклучен и Ваучер со 15% попуст на дневната карта за користење на услугите одSPA&WELLNESS центарот со површина од 1.500m² и содржина од :

  •  Затворен базен14×6 m со jacuzzi- (длабочина 1,7m)
  • Отворен базен  10×5 m (длабочина 1,5m)
  • jacuzzi на отворено
  • Финска сауна
  • Био сауна ( руска бања)
  • Турска бања
  •  Хамам

   *Дозволен престој на деца постари од 12 години

Детската зона содржи:

– Baby базен 6x4m ( длабочина од 0,4m)
– Детски базен 13x11m (длабочина од 1m) со базенски атракции
-Toбогани

FloatSpaкапсулата, третмани за релаксација, третмани за тело и  масажите дополнително се резервираат и се со доплата.Сите гости на  SPA&WELLNESSЦентарот добиваат баде мантил, пешкир и папучи.

 

Хотелот Краљеви чардаци е носител на  Wellness звезда за најдобар

 Wellness хотел во Србија !

 

   Цената не вклучува( задолжителна доплата на лице место):

  • Туристичка такса100,00 динари по ноќевање по возрасно лице, односно 50,00

динари за деца 7 – 15 години. Деца помали од  7 години – не плаќаат туристичка такса

  • Осигурување во износ од  20,00 динари по ноќевање ( без разлика на возраста)

 Доплати  ( не се задолжителни ):

* Полупансион ( шведска маса, појадок и вечера): за возрасни15,00e по лице по ноќевање;деца2- 12години 9,00eпо лице по ноќевање. Оброците може и посебно да се доплаќаат: 5 Еур појадок, a 10 Еур вечера за возрасни по лице по ноќевање, или 3 Еур појадок а 6 Е вечера за деца по лице по ноќевање.