Будва-Hotel Park 3*

Hotel Park 3* Budva : сместен е во изобилство на зеленило кое на гостите им пружа мноштво Медитерански мириси како озон овозможувајќи им пријатна свежина во топлите летни денови.Закотвен на самиот морски брег, на неколку чекори од магичната Словенска плажа, на гостите им овозможува уживање во звуците од брановите и хотелското зеленило, како и прошетки низ уреденото шеталиште кое го поврзува Стариот град на Будва со Бечичи. Повеќе за хотелот погледнете на следниот линк: http://hotelparkbudva.com/me/hotel.html. Се наоѓа на сама плажа

Цените се за термин : 8 дена  / 7 ноќи –  појадок и вечера

Цените се дадени:      по лице во евра (сопствен превоз)

 5 % попуст на дадените цени за резервации до 01.04.2023

Hotel Park 3* Будва

 (Локациски на сама плажа )

 

Термин

7 ноќевања со појадок и вечера

Приземје

Economy Room

Кат  погледпланина

Standard room

   

Кат Поглед море

Standard room

 

03.0610.06.2023 280 303 334
10.0617.06.2023 303 326 357
17.06-24.06.2023
303€ 326€ 357
24.0601.07.2023
334€ 357€ 389€
01.07-08.07.2023
357€ 381€ 412€
08.0715.07.2023
365€ 389€ 420€
15.0722.07.2023
381€ 412€ 443€
22.07-29.07.2023
381€ 412€ 443€
29.0705.08.2023
381€ 412€ 443€
05.0812.08.2023
381€ 412€ 443€
12.08-19.08.2023 381€ 412€ 443€
19.08-26.08.2023
381€ 412€ 443€
26.0802.09.2023
381€ 412€ 443€
02.09-09.09.2023
295€ 319€ 350€
09.0916.09.2023
295 319€ 350€

Опис  на аранжман:

Цените се однесуваат по лице за 7 ноќевања со појадок и вечера (без превоз)

Цените се изразени во евра и се пресметуваат во денарска противредност по курс  1еур = 62 денари

Во цената е вклучен појадок и вечера кој се служат во ресторан на шведска маса

Хотелот се наоѓа на сама плажа

Информации за собите:

Стандардните соби поседуваат: Поглед на планина / Поглед на море, Балкон, Клима, Фрижидер, ТВ, Сателитска телевизија, WI-FI и можност за бебешко креветче

Дополнителни информации – доплати:

*1/1 соба – Доплата од 50 % од цената

* Дополнително легло (Extra bed) – се доплаќа 70 % од цената.

* Туристичката такса во износ од 1,5 еур / по ноќевање се плаќа на рецепција  во хотелот

Попусти за деца:

* Прво дете 0-6 години гратис (заедничко легло), на дополнитлено легло 50%

* Прво дете 6-14 години 50%

*Второ дете 0-6 години 50 % (заедничко легло)

*Второ дете 06-14 години 50%

Препорачуваме патничко осигурување кое може да го извадите кај нас во агенција !

 Информации за собите

Собите се доделуваат на рецепција во хотелот

Сместувањето во собите и одјавувањето е според  редот и политиката на хотелот кој генерално е сместување во 14:00часот и одјавување во 10:00часот

Бројот на лица треба да е идентичен со бројот на ваучерот издаден од туристичката агенција

Типот на соба се одредува за време на резервација во аранжманот (еднокреветна, двокреветна, трикреветна)

Третиот кревет како дополнителен се разликува во economic room од standard room

 Economy Roomприземје  2+0

Собите се од 18 м2 и се наоѓаат на приземјето на хотелот. Сите соби се реновирани во 2017 година. Во зависност од видот, собите можат да бидат опремени со два кревети или брачен кревет. Сите соби се опремени со клима уред, мини фрижидер, кабловска телевизија и пристап до Интернет Wi-Fi

Economy Roomприземје  2+1

Собите се од 25 м2 и се наоѓаат на приземјето на хотелот. Сите соби се реновирани во 2017 година. Во зависност од видот, собите можат да бидат опремени со три единечни кревети или со брачен кревет и единечен кревет. Сите соби се опремени со клима уред, мини фрижидер, кабловска телевизија и пристап до Интернет Wi-Fi.

Standard Room према море 2+0

Собите се 18 м2 и се наоѓаат на првиот кат од хотелот од страната спрема морето  Сите соби се реновирани во 2017 година. Собите се опремени со брачен кревет,  клима уред, мини фрижидер, кабловска телевизија и пристап до Интернет Wi-Fi. Овој тип на соби има тераса со поглед кон паркот и е опремен со маса и две столици

Standard Room према море 2+1

Собите се 20 м2 и се наоѓаат на првиот кат од хотелот од страната спрема морето  . Сите соби се реновирани во 2017 година. Собите се опремени со брачен кревет и софа кревет што се користи како дополнително легло. Сите соби се опремени со клима уред, мини фрижидер, кабловска телевизија и пристап до Интернет Wi-Fi. Овој тип на соби има тераса со поглед кон паркот и е опремен со маса и две столици

Standard Roomпрема море 3+0

Собитесе 25 м2 и се наоѓаат на првиот кат од хотелот од страната спрема морето. Сите соби се реновирани во 2017 година. Собите се опремени со брачен кревет и единечен кревет. Сите соби се опремени со клима уред, мини фрижидер, кабловска телевизија и пристап до Интернет Wi-Fi. Овој тип на соба има тераса со поглед кон паркот и е опремен со маса и две столици

Standard Roomпрема море 3+1

Собите се 30 м2 и се наоѓаат на првиот кат од хотелот од страната спрема морето. Сите соби се реновирани во 2017 година. Собите се опремени со брачен кревет, единечен кревет и софа кревет што се користи како дополнително легло. Сите соби се опремени со клима уред, мини фрижидер, кабловска телевизија и пристап до Интернет Wi-Fi. Овој тип на соба има тераса со поглед кон паркот и е опремен со маса и две столици

Standard Roomпрема планина 3+0

Собите се 25 м2 и се наоѓаат на првиот кат од хотелот од страната свртена кон градот. Сите соби се реновирани во 2017 година. Собите се опремени со три единечни кревети. Сите соби се опремени со клима уред, мини фрижидер, кабловска телевизија и пристап до Интернет Wi-Fi. Овој тип на соба има француска со ширина од 60 см.

Standard Roomпрема планина 2+0

Собите се 18 м2 и се наоѓаат на првиот кат на хотелот од страната кон планина. Сите соби се реновирани во 2017 година. Собите се опремени со два единечни кревети. Сите соби се опремени со клима уред, мини фрижидер, кабловска телевизија и пристап до Интернет Wi-Fi. Овој тип на соба има француска тераса ширина од 60 см.

ОПШТИ  УСЛОВИ:

*Секој програм е креиран со посебни услови.Агенцијата го задржува правото на промена на редоследот на активностите во програмата.

* условите на  новонастанатата ситуација со вирусот Ковид 19 доколку има промени ке бидете благовремено информирани за ново настанати случувања.Се молат туристите на хотелот да ги почитуваат протоколите и условите на хотелот

*Доколку патникот користи организиран превоз важат општите услови за секоја програма,Побарајте информации во агенција.

*Резервација на аранжманот се прави со валидна патна исправа и уплата на аконтација која е неповратна во случај на отказ од страна на патникот.

*Аконтацијата се уплака:од 30% остатокот десет дена пред користење на првата усуга.

* *Во студио, апартман, хотел е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет.

*Плаќањето е во денарска противвредност по курс 62 денари.