CHAIKA BEACH RESORT 4*

CHAIKA BEACH RESORT 4*

ALL INCLUSIVE !!! 30м од плажа                                  

  – 15% попуст до 31.03

Chaika Beach Resort 4* – All Inclusive се наоѓа во северниот дел на Сончев Брег, на 30м од плажа. Хотелот е поделен во три згради, од кои некои нудат прекрасен поглед кон морето. Располага со директен пристап до плажа, 2 отворени базени, неколку ресторани и барови и Спа центар.

Сите соби и студија имаат клима уред, ТВ и фен во бањата. Free WiFi е на располагање во lobby-то на хотелот. Целокупната понуда вклучува главен ресторан со разновидни вкусни оброци, лоби бар, базен бар и Mistique клуб бар. Чадори за сонце и лежалки се бесплатни на базенот.

Chaika Beach Resort 4* има тим на професионални аниматори, со дневни и вечерни активности, како лов на богатство, игри на плажа и детски дискотеки за помладите гости. Исто така, се организираат  спортски игри и тематски претстави за возрасните.

 

 

 

 

                    ПОПУСТ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ
15% попуст за резервација и уплата 100% до 31.03.2019

Цени за термини по типови простории за ALL INCLUSIVE

ТЕРМИНИ11.06-25.06.2019

31.08-10.09.2019

ALL INCLUSIVE

26.06 – 11.07.2019

23.08-30.08.2019

ALL INCLUSIVE

12.07 – 22.08.2019

ALL INCLUSIVE

DBL METROPOL

park view 2+1

36 €
44 €
 49 €
DLB ARKADIA

park view 2+2

38.5 €47.5 €52 €
APARTMAN METROPOL

park view 2+2

44 €53 €57.5 €
DBL CHAIKA

sea view 2+2

 42 €
 51 €
 55 €
STUDIO ARKADIA

park view 2+2

41 €50 €54 €
STUDIO CHAIKA

sea view 2+2

44 €53 €58 €

Цените се во евра по лице за 1 ноќевање на база ALL INCLUSIVE и вклучуваат :

– Користење на базен

– Лежалки и чадори покрај базенот

– Детско катче

– Интернет

– Забавен дел, анимација

Попусти:
Дете до 4.99 години – бесплатно
Прво дете 5-11.99 години на дополнителен кревет со двајца возрасни – бесплатно
Второ дете од 5 -11.99 години на дополнителен кревет со двајца возрасни – 50% од цената за возрасен
Возрасен на дополнителен кревет во двокреветна соба/студио/апартман – 20% попуст на регуларната цена

Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

Цените се во евра, а плаќањето е исклучиво во денари по курс 62 мкд=1евро

ВАЖАТ ОПШТИТЕ УСЛОВИ НА СКТМ