CHAIKA BEACH RESORT 3* – СОНЧЕВ БРЕГ

Chaika Beach Resort 3* – All Inclusive се наоѓа во северниот дел на Сончев Брег, на плажа.  Хотелот е поделен во три згради, од кои некои нудат прекрасен поглед кон морето. Располага со директен пристап до плажа, 2 отворени базени, неколку ресторани и барови и Спа центар.

Сите соби и студија имаат клима уред, ТВ и фен во бањата. Free WiFi е на располагање во лобито на хотелот. Целокупната понуда вклучува главен ресторан со разновидни вкусни оброци, лоби бар, базен бар и Mistique клуб бар.

Чадори за сонце и лежалки се бесплатни на базенот.

Chaika Beach Resort 3* има тим на професионални аниматори, со дневни и вечерни активности, како лов на богатство, игри на плажа и детски дискотеки за помладите гости. Исто така, се организираат  спортски игри и тематски претстави за возрасните.

Цени за термини по типови простории за ALL INCLUSIVE

ТЕРМИНИ 08.06-21.06.2021

01.09-10.09.2021

ALL INCLUSIVE

22.06-05.07.2021

24.08-31.08.2021

ALL INCLUSIVE

06.07 – 23.08.2021

ALL INCLUSIVE

DBL METROPOL

park view 2+1

46 € 52 €  55 €
DLB ARKADIA

park view 2+2

48,40 € 54 € 57,20 €
APARTMAN ARKADIA

park view 2+2 / 2+3

56,10 € 61,60 € 65 €
DBL CHAIKA

sea view 2+2

 52 €  57,20 €  60,50 €
STUDIO ARKADIA

park view 2+2

50,60 € 56,10 € 59,50 €
STUDIO CHAIKA

sea view 2+2

54 € 59,50 € 63 €

Цените се во евра по лице за 1 ноќевање на база ALL INCLUSIVE и вклучуваат :
– Користење на базен
– Лежалки и чадори покрај базенот
– Детско катче
– Интернет
– Забавен дел, анимација

Попусти:
– Дете до 4.99 години – бесплатно
– Прво дете 5-11.99 години на дополнителен кревет со двајца возрасни – бесплатно
– Второ дете од 5 -11.99 години на дополнителен кревет со двајца возрасни – 50% од цената за возрасен
– Возрасен на дополнителен кревет во двокреветна соба/студио/апартман – 20% попуст на регуларната цена

Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден
Цените се во евра, а плаќањето е исклучиво во денари по курс 62 мкд=1евро
ВАЖАТ ОПШТИТЕ УСЛОВИ НА СКТМ И ТА МАРТИН ТРАВЕЛ