ВИЛА ФРИДА

Вила Фрида во Полихроно се наоѓа на една од најдобрите локации и e oдалечена на 50м од плажа.Од центарот на град е одалечена 100м и се наоѓа испод црквата во Полихроно. Вилата располага со студио 1/3(брачен и единачен кревет) на приземје и 1/5+1 едноспален апартман на прв кат со еден брачен кревет,еден единачен кревет и помошно легло за дете до 8год. во спалната соба и еден брачен кревет во дневната соба. Вилата располага со место за паркирање на коли за време на престојот. Во собите има комплетна опремена кујна за онолку лица колку што има кревети , тоалет, голема тераса, Wi-fi и ТV.

ВОНСЕЗОНСКИ ЦЕНИ

 

Термин Ноќевања 1/3 студио 1/5+1 АПАРТМАН
20.05 – 27.05 7*ПРОМО 69 89
27.05 – 03.06 7*ПРОМО 89 119
03.06 – 10.06 7* 99 139
10.06 – 17.06 7 219 259
17.06 – 24.06 7 269 339
24.06 – 01.07 7 299 359
  • Вонсезонските цени искажани со(*)се изразени по лице за пакет аранжман, 7 ноќевања со вклучен автобуски превоз.
  • Цените означени со (7*ПРОМО) не подлежат на никакви попусти и не се одбива од цената за сопствен превоз.
  • Прво и второ лице плаќаат редовна сума а трето лице плаќа 35 евра фиксно додека четвртото и петтото лице во апартман плаќаат само превоз доколку користат.

СЕЗОНСКИ ЦЕНИ

Термин Ноќевања 1/3 СТУДИО 1/5+1 АПАРТМАН
01.07 – 08.07 7 329 389
08.07 – 15.07 7 359 419
15.07 – 22.07 7 359 419
22.07 – 29.07 7 359 419
29.07 – 05.08 7 359 419
05.08 – 12.08 7 359 419
12.08 – 19.08 7 359 419
19.08 – 26.08 7 299 329
26.08 – 02.09 7 239 289

Сезонските цени се изразени за наем на цел апартман на 7 ноќевања

 

 

ВОНСЕЕЗОНСКИ ЦЕНИ

 

Термин Ноќевања 1/3 СТУДИО 1/5+1 АПАРТМАН
02.09 – 09.09 7 189 229
09.09 – 16.09 7 119 159
16.09 – 23.09 7*ПРОМО 89 119
23.09 – 30.09 7*ПРОМО 69 89
Вонсезонскицени
Термин Ноќевање 1/3 + 1 апартман едноспален
20.05 – 27.05 7* ПРОМО 49 евра (3 и 4 лице само превоз 35е)
27.05 – 03.06 7* ПРОМО 59 евра (3 и 4 лице само превоз 35е)
03.06 – 10.06 7* ПРОМО 89 евра (3 и 4 лице само превоз 35е)
10.06 – 17.06 7* 109 евра(3 и 4 лице само превоз 35е)
17.06 – 24.06 7* 149 евра(3 и 4 лице само превоз 35е)
24.06 – 01.07 7* 169 евра(3 и 4 лице само превоз 35е)

Ø  Вонсезонските цени се изразени по лице за пакет аранжман 7 ноќевања со вклучен

автобуски превоз.

Ø  Трето и четврто лице плаќаат само превоз доколку користат 35 евра по лице

За аранжман со сопствен превоз се одбива 10 евра по лице само за првите две лица

Ø  Цените означени со (7*ПРОМО) не се подложни на попусти за рана резервација

и не се одбива за превоз,а цените означени со (7*) се подложни на попусти.

СЕЗОНСКИЦЕНИ

Термин Ноќевања 1/3 + 1 апартман едноспален
01.07 – 08.07 7 378
08.07 – 15.07 7 410
15.07 – 22.07 7 472
22.07 – 29.07 7 472
29.07 – 05.08 7 472
05.08 – 12.08 7 472
12.08 – 19.08 7 445
19.08 – 26.08 7 420
26.08 – 02.09 7 392
Ø  СЕЗОНСКИТЕ ЦЕНИ СЕ ОДНЕСУВААТ НА НАЕМ НА АПАРТМАН ЗА 7 НОЌЕВАЊА
 
ВОНСЕЗОНСКИ ЦЕНИ
Термин Ноќевања 1/3 + 1 апартман едноспален
02.09 – 09.09 7* 99 евра (3 и 4 лице само превоз 35е)
09.09 – 16.09 7* 75 евра (3 и 4 лице само превоз 35е)
16.09 – 23.09 7* ПРОМО 70 евра (3 и 4 лице само превоз 35е)
23.09 – 30.09 7* ПРОМО 65 евра (3 и 4 лице само превоз 35е)
Ø  Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)
Ø  Вонсезонските цени се изразени по лице за пакет аранжман, 7 ноќевања со вклучен автобуски превоз.

Ø  Трето и четврто лице доплаќаат само превоз 35евра доколку користат(освен во промо термините кога е задолжително).

Ø  За аранжман со сопствен превоз се одбива 10 евра по лице

Ø  Сезонските цени се изразени за наем на цел апартман на 7 ноќевања

Ø  Цените означени со (* ПРОМО) се промотивни и не подлежат на попусти за ран букинг и не се одбива за превоз
Ø  За уплатени два аранжмани 7 + 7 ноќевања, одобруваме 10% попуст

на вториот термин

(попустите не се комбинираат)

Ø  Термините во табелите се датуми на започнување и завршување на аранжманот
Ø  Сместување во собите е после 14 часот по локално време,

а напуштање на апартманите е до 10 часот по локално време

Ø  За хигиената во текот на престојот се грижат самите корисници

Ø  Во секој апартман има компплет оопремен кујна за онолку лица

за колку што е наменет партманот

Ø  Превозот ги остава патниците на најблиската локација до сместувањето

каде може да се паркира автобус(туристичко комбе)

Цената на превозот на релација Скопје – Халкидики – Скопје изнесува:
возрасни: 35 €
деца од 2 до 12 години: 20 €
деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште)
Важат општите услови за патување на Т.А Мартин