Вила Giatras – Закинтос

 

20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 31.01.2018

15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 28.02.2018

10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 30.04.2018

Локација

Вилата се наоѓа на десната страна од главната улица во Лаганас (гледано кон морето), едно од најинтересните гратчиња во Закинтос, на само 10 км од главниот град – Занте.

Закинтос е еден од најубавите острови на јонско море. Изобилува со места кои треба да ги посетите, долги и чисти песочни плажи, скриени заливи со високи карпи, мали и интересни острови. Навечер има богат ноќен живот со премногу кафичи, барови и ноќни клубови. Препорачано за млади и авантуристи кои преферираат активен одмор.

GPS Координати: 37.722602, 20.863053

 

Плажа
40 метри од градската песочна плажа.

Опис на објектот

Сите студиа располагаат со кујна, ТВЦ, ТВ, тераса, WI-FI (бесплатно) и клима (доплата 5 € на ден).

1/2 студио: два единечни кревети (или еден брачен)
1/3 студио: три единечни кревети (или еден брачен и еден единечен)

При резервации се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот

Услови за “early booking”: За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.  

На промо цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација.                           

Цените се дадени по лице за пакет: превоз+сместување, во евра без попуст

Период Ноќевања 1/2 студио 1/3 студио
14.06-22.06.2018 7 159 149
21.06-29.06.2018 7 169 159
28.06-06.07.2018 7 189 179
05.07-13.07.2018 7 209 199
12.07-20.07.2018 7 229 219
19.07-27.07.2018 7 239 229
26.07-03.08.2018 7 239 229
02.08-10.08.2018 7 239 229
09.08-17.08.2018 7 239 229
16.08-24.08.2018 7 229 219
23.08-31.08.2018 7 189 179
30.08-07.09.2018 7 149 139
06.09-14.09.2018 7 119 109
13.09-21.09.2018 7 109 99
20.09-28.09.2018 7 99 89

Плаќањето е во денарска противвредност 1 Евро = 62 денари.

 

Wifi: вклучен во цената.

Доплата за клима уредот:  5 евра на ден на лице место

 

Во цената Е вклучен превоз.

Напомена:

Термините се дадени заедно со денот на ПОАЃАЊЕ, сместувањето по објекти е следниот ден.

Попуст за сопствен превоз – 40 евра по лице.

Време на поаѓање и цена за превоз од Македонија за Закинтос (секој четврток):

18:30 h Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – Доплата 10€ по лице
18:30 h Скопје (Дрводекор) – Трансфер до Битола
19:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – Трансфер до Битола

19:45 h Сирково (бензинска пумпа Црна Река) – Трансфер до Битола
20:45 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил) -Трансфер до Битола

21:30 h Битола (Пред спортска Сала)

20.00 h Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола – Доплата 5€ по лице

20:15 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола – Доплата 5€ по лице

21.00 h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола – Доплата 5€ по лице

20:00 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – Доплата 5€ по лице

– Деца од 2 до 11,99 години: Плаќаат само превоз од 50

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст на вториот термин,

Попустите не може да се комбинираат,

Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител,

Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,

Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),

Важат Општите услови на Т.А. Мартин

Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
Поради густиот сообраќај во текот на летната сезoна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

По завршувањето на Вашето летување должни сте да го оставите студиото/апартманот во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на студиото/апартманот ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.

Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.