Специјална Понуда

Специјална Понуда

Пакет 3 ноќи /  по лице / полупансион
Термин Dbl std Dbl lux App 1 bed App 2 bed
06.01-09.01 125 € продадено продадено продадено
12.01-15.01 продадено 125 € 145 € 125 €
19.01-22.01 123 € 138 € 161 € 138 €

Пакет 4 ноќи /  по лице / полупансион
Термин Dbl std Dbl lux App 1 bed App 2 bed
08.01-12.01 продадено 190 € 220 € продадено
12.01-16.01продадено 166 € 194 € продадено
19.01-23.01 164 € 184 € 215 € 184 €

Пакет 7 ноќи /  по лице / полупансион
Термин Dbl std Dbl lux App 1 bed App 2 bed
05.01-12.01 продадено продадено продадено продадено
12.01-19.01 продадено 270 € 315 € продадено
19.01-26.01 245 € 275 € 320 € 272 €

ПОПУСТИ И УСЛОВИ ЗА ДЕЦА
Дете од 0 – 1.99 години бесплатно – спие во кревет
за родители (нема baby cot)
Дете од 0-5.99 години -100%
Дете од 6-11.99 години -50%
Трет Возрасен / Пети возрасен -30%

Цената вклучува:

 • ноќевање со појадок и вечера на шведска маса
 • користење на финска, солена, инфра црвена и арома сауна, парна бања, амам, џакузи, релакс соба
 • користење на внатрешен акватоничен базен, детски базен и фитнес центар
 • користење на ски гардеробер, shuttle bus хотел – ски лифт – хотел

Цената не вклучува:

 • Туристичка такса 1€ по лице на ноќ (од 1 год. нагоре)!
 • Новогодишна вечера – 70 еур по лице / 35 еур за деца од 6-11,99 г (задолжителна за Н.Г периодот)
 • Божиќна вечера 25.12 – 35 еур по лцие / 15 еур за деца од 6-11,99 г (задолжителна за 25.12)

Цените се изразени во евра за уплата во денарска противвредност по курс 1 еур = 62 мкд
НАПОМЕНА! Check in: 15:00h локално време

ЗИМА-ПАКЕТНИ ЦЕНИ

Зима 2019/20 – Пакетни цени

*ценовникот е валиден за резервации направени од 02.11

Hotel GRAND HOTEL 4* – Bansko
www.grandhotelbansko.bg
Термини Double Standard Double Deluxe Apartment 1 bedroom Apartment 2 Bedroom 
минимум сместување 2 возрасни 2 возрасни 2 возрасни 4 возрасни
максимум сместување  2 возрасни 2 воз. + 1 дете (0- 5,99) 3 воз. + 1 дете (0-5,99) / 2 воз. + 2 деца (0-11,99) 4 воз. + 1 дете (0-11,99)
 ноќевањe со појадок и вечера (HALF BOARD)
 Пакет цена по лице (за 3 / 7 ноќевања)
02.01-05.01.2020 3 HB 180 € 195 € 218 € 193 €
05.01-12.01.2020 7 HB 260 € 290 € 335 € 278 €
12.01-19.01.2020 7 HB 240 € 270 € 315 € 270 €
19.01-26.01.2020 7 HB 245 € 275 € 320 € 272 €
26.01-02.02.2020 7 HB 270 € 300 € 345 € 281 €
02.02-09.02.2020 7 HB 270 € 300 € 345 € 281 €
09.02-16.02.2020 7 HB 270 € 300 € 345 € 281 €
16.02-23.02.2020 7 HB 270 € 300 € 345 € 281 €
23.02-01.03.2020 7 HB 270 € 300 € 345 € 281 €
01.03-08.03.2020 7 HB 218 € 248 € 293 € 246 €

ПОПУСТИ И УСЛОВИ ЗА ДЕЦА
Дете од 0 – 1.99 години бесплатно – спие во кревет
за родители (нема baby cot)
Дете од 0-5.99 години -100%
Дете од 6-11.99 години -50%
Трет Возрасен / Пети возрасен -30%

Цената вклучува:

 • Ноќевање со појадок и вечера на шведска маса
 • користење на финска, солена, инфра црвена и арома сауна, парна бања, амам, џакузи, релакс соба
 • користење на внатрешен акватоничен базен, детски базен и фитнес центар
 • користење на ски гардеробер, shuttle bus хотел – ски лифт – хотел

Цената не вклучува:

 • Туристичка такса 1€ по лице на ноќ!

Цените се изразени во евра за уплата во денарска противвредност по курс 1 еур = 62 мкд
НАПОМЕНА! Check in: 15:00h локално време

Паркинг:

 • Паркинг – бесплатно околу хотелот (необезбеден паркинг)
 • Паркинг пред влез на хотелот – со доплата 5 еур на ден (обезбеден со камери)
ЗИМА ЦЕНИ НА НОЌ

Зима 2019/20 – Цени на ноќ

*ценовникот е валиден за резервации направени од 02.11

Дополнителни попусти

7 = 6 валидно за сезона 1 и 8
4=5 валидно за сезона 8

Hotel GRAND HOTEL 4* – Bansko
www.grandhotelbansko.bg
Сезона 1 2 3 4 5 6 7 8
Период 01.12.2019 20.12.2019 21.12.2019-27.12.2019 28.12.2019-03.01.2020 04.01.2020-08.01.2020 09.01.2020-24.01.2020 25.01.2020-28.02.2020 29.02.2020-13.03.2020 14.03.2020-31.03.2020 Минимум сместување Максимум сместување
Цени на ноќ, услуга ноќевање со појадок и вечера
Double standard room(по лице) 28.2 € 43.5 € / 46.1 € 41.0 € 46.1 € 37.1 € 28.2 € 2 возрасни 2 возрасни
Double deluxe room (по лице) 33.3 € 48.6 € / 51.2 € 46.1 € 51.2 € 42.2 € 33.3 € 2 возрасни 2 возрасни + 1 дете (0-5.99)
Single room 44.8 € / 74.2 € 65.3 € 74.2 € 58.9 € 44.8 € 1 возрасен 1 возрасен + 1 инфант
One-bedroom apartment
(цена за 2 лица)
81.9 € 113.9 € / 117.8 € 107.5 € 117.8 € 99.8 € 81.9 € 2 возрасни 3 воз. + 1 дете (0-5,99)
2 воз. + 2 деца (0-11,99)
Two-bedroom apartment (цена за 4 лица) 135.7 € 197.1 € 299.5 € 192.0 € 184.3 € 192.0 € 167.7 € 135.7 € 4 возрасни 4 возрасни + 1 дете(0-11.99)
Executive  room (по лице) 46.1 € 61.4 € 87.0 € 64.0 € 58.9 € 64.0 € 53.8 € 46.1 € 2 возрасни 2 возрасни
Минимум престој 3 ноќи 4 ноќи 3 ноќи (Недела – Петок) / 4 за викенд 3 ноќи

ПОПУСТИ И УСЛОВИ ЗА ДЕЦА
Дете од 0 – 1.99 години бесплатно – спие во кревет
за родители (нема baby cot)
Дете од 0-5.99 години -100%
Дете од 6-11.99 години -50%
Трет Возрасен / Пети возрасен -30%

Цената вклучува:

 • ноќевање со појадок и вечера на шведска маса
 • користење на финска, солена, инфра црвена и арома сауна, парна бања, амам, џакузи, релакс соба
 • користење на внатрешен акватоничен базен, детски базен и фитнес центар
 • користење на ски гардеробер, shuttle bus хотел – ски лифт – хотел

Цената не вклучува:

 • туристичка такса од 1 еур по лице на ден
 • Новогодишна вечера – 70 еур по лице / 35 еур за деца од 6-11,99 г (задолжителна за Н.Г периодот)
 • Божиќна вечера 25.12 – 35 еур по лцие / 15 еур за деца од 6-11,99 г (задолжителна за 25.12)

Цените се изразени во евра за уплата во денарска противвредност по курс 1 еур = 62 мкд
НАПОМЕНА! Check in: 15:00h локално време

Паркинг:

 • Паркинг – бесплатно околу хотелот (необезбеден паркинг)
 • Паркинг пред влез на хотелот – со доплата 5 еур на ден (обезбеден со камери)