HABAKUK ****

Похорје

Локација:  Се наоѓа на 100 метри од најдолгите ски патеките на планината  Похорје  и околу 10 минути возење од центарот на вториот по големина град  на Словенија, Марибор.
Капацитет: Double room Standard, Double room Superior, Suite, Family room
Хотелски содржини: ресторан, лоби бар, конференциска сала, интернет пристап, фитнес центар, СПА центар (отворен беаени и затворен базен со термална вода, сауна, салон за убавина) паркинг. Можности за рекреација – велосипедизам, јавање, пешачење, голф итн.
Опременост на собите:ТВ, телефон, безжичен интернет, сеф, минибар и клима.
7=6 ВКЛУЧЕНО ВО ЦЕНА
ULTRA first minute -20% попуст до 15.09.2018  и -10% попуст на ски карта
7=6 ВКЛУЧЕНО ВО ЦЕНА
ULTRA first minute -10% попуст до 15.09.2018 
7=6 ВКЛУЧЕНО ВО ЦЕНА
ULTRA first minute -15% попуст до 15.09.2018 и -10% попуст на ски карти
Цените се дадени по лице од ден за сместување во соба по избор од табелата.
Цените се изразени во EUR за уплата во денарска противвредност (1 EUR = 62 MKD)
Попустите за деца и трето лице важат при сместување во соба со 2 возрасни лица

Во цената е вклучено:
Сместување во двокревтна соба
Полупансион (појадок и вечера)
Неограничен влез во Wellness centar Bellevue
Фитнес
Бесплатен WI-FI
Паркинг
Вклучени ски карти за сите денови престој

Задолжителна доплата за Нова Година:
HABAKUK * * * * / * * * * SUP -160 € возрасен, деца од 0-2г.- БЕСПЛАТНО, 2-12г.-50%

Попусти:
* деца до 6 години во соба со родители – БЕСПЛАТНО
* деца 6-12 години во соба со родители на основно легло -30%
* деца 6-12 години во соба со родители на дополнително легло -50%
* деца до 6 години во соба со родители на дополнително легло – 15€ вo SUPERIOR соба

Доплати:
* еднокреветна соба 9€ доплата од ден
* baby cot 9€
* домашни миленици 15€

Легенда:
DBL/TWIN – двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL – еднокреветна соба, APP – апартман, Family – фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV – поглед на парк, SV – поглед на море,  tv – телевизор, fr – ладилник (фриждер), ac – клима уред, BB – ноќевање со појадок, HB – полупансион (појадок и вечера), AI – (all inclusive) се вклучено.