Локација: Butrinti Road Kanali Cukes, 9703 Sarandë, Albania

Hotel Alpha  е  хотел лоциран во Саранда. Хотелот располага со сопствен ресторан и бар. Хотелот има сопствена плажа, а Mango Beach е оддалечена околу 100 метри од самиот сместувачки капацитет. Во центарот на Саранда се стигнува со автомобил за 5 минути.

Сите соби во хотелот се климатизирани, имаат сопствен тоалет и се опремени со ТВ и мини фрижидер. Исто така, безжичниот интернет е бесплатен и е распространет на цела територија на хотелот. Паркинг местата се бесплатни, но бројот е ограничен.

Официјална веб страница: http://www.hotel-alpha.al/

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН, НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

ALPHA HOTEL 3* SARANDA
ТИП НА СОБА 01/07-15/07/2020 16/07-31/08/2020 01/09-30/09/2020 01/10-31/12/2020
DOUBLE/TWIN 56.8 65 47.6 37.5
TRIPLE 61.6 70.7 52.4 43.2
ONE BEDROOM APP. 4PAX 73 82.1 59.2 54.6
DELUXE APP. 4PAX 90 99 76 71.5