Хотелот Бистра е сместен во подножјето на планината Бистра, близу до Мавровското езеро и три жичари, кои водат до прекрасните скијачки терени. Опкружен со природна убавина, хотелот нуди пријатен престој, одмор, забава и рекреација преку целата година.

Хотелот поседува 118 кревети во удобно уредени соби со џакузи кади и тушеви, телефон и ТВ.

Ресторанот нуди богат избор на исклучителни специјалитети од морска храна и традиционални јадења.

Придружете ни се во хотелскиот бар, во моментите на релаксација. Ќе имате можност да сретнете нови луѓе и да поминете квалитетно време со Вашите пријатели.

За сите кои сакаат да се освежат, хотелот има одличен базен.
Тој е идеален за подобрување на вашата кондиција, за забава или само за освежување на крајот од денот. Уште една можност за релаксација нуди и нашето џакузи.

За сите вас кои сакате спортски активности, хотелот нуди целосно опремен фитнес клуб за рекреација.

Во хотел Бистра можете максимално да се релаксирате со сауна. Пространата сауна Ви е на располагање за одмор, релаксација и разговор, Хотел Бистра располага и со игротека за најмладите гости.

Цени валидни до 14.12.2020

Двокреветна соба од Недела до Четврток на база ноќевање со појадок

-Стандард соба – 50 EUR

-Делукс соба со џакузи  – 70 EUR

Еднокреветна соба од Недела до Четврток на база ноќевање со појадок

-Стандард соба – 29 EUR

-Делукс соба со џакузи  – 39 EUR

Двокреветна за Петок и Сабота на база ноќевање со појадок

-Стандард соба – 60 EUR

-Делукс – 80 EUR

Еднокреветна соба од Петок и Сабота на база ноќевање со појадок

-Стандард соба – 35 EUR

-Делукс соба со џакузи  – 45 EUR