ХОТЕЛ ДРИМ – СТРУГА

Сместен на самиот брег од Охридското езеро и реката Црни Дрим, во срцето на градот Струга, Хотел Дрим располага со 196 стилски уредени соби и 4 апартмани. Без разлика дали сте на одмор, семинар, свеченост, тие с тука да ги задоволат сите Ваши сетила.

Хотелот располага со:

-надворешен базен, Бесплатен бежжичен интернет, Национален ресторан (a la carte), Детско катче, Спа Фитнес, Сопствен паркинг, Куглана, Директен пристап на плажа

Соби и Aпартмани
Собите се дизајнирани согласно Вашите потреби и преференци и може да изберете помеѓу двокреветни, трокреветни супериор соби, или пак еден од пространите апартмани со кои располага хотелот.

Еднокреветна / двокреветна супериор соба

•                  брачен кревет или 2 посебни кревети и балкон со директен поглед на езерото или градината.

•                  Минимална големина од 22 метри квадратни, капацитет 2 лица

•                  Тераса, Бесплатен Wi-Fi, ТВ и кабловска телевизија, Клима, Тоалет, Сеф, Мини бар,Фен

Трокреветна супериор соба

•                  брачен и единечен кревет и балкон со поглед на градот.

•                  Минимална големина од 25 метри квадратни, капацитет 3 лица

•                  Тераса, Бесплатен Wi-Fi, ТВ и кабловска телевизија, Клима, Тоалет, Сеф, Мини бар, Фен

Јуниор Свит

•                  Брачен кревет, тоалетна маса, чајна кујна и дневна соба со поглед на градина

•                  Големина од 44 метри квадратни, капацитет 2 лица + 1 дете

•                  Џакузи, Мини кујна, Дневна соба, Тераса, Бесплатен Wi-Fi, ТВ и кабловска телевизија, Клима, Тоалет, Сеф, Мини бар, Фен

Делукс свит (2 спален апартман)

•                  две спални соби и дневна соба и директен поглед на езерото

•                  Големина од 70 метри квадратни, капацитет 4 лица

•                  Мини кујна, Дневна соба, Тераса, Бесплатен Wi-Fi, ТВ и кабловска телевизија, Клима, Тоалет, Сеф, Мини бар, Фен

ВЕЛИГДЕН / ПРВИ МАЈ

ПОНУДА ОД 29.04-03.05.2021

◾ 30 евра – цена по лице на ден

✔ сместување во двокреветна соба

✔ појадок и вечера

Политика за деца:

Дете од 0-5,99год – гратис

Дете од 6-11,99год – 50% од цената на возрасен

Политика на отказ на резервација:

До 14 дена пред пристигање – без пенали, по овој период – 50% пенали.