Hotel Kraljevi Cardaci

Ценовник за услуги на база Полупансион 02.12.2018-  07.04.2019.
ПериодСменаСоби

1/2    1/2+1

Соба1/1Апартмани

1/2+2,1/2+3,1/2+4

Ski Opening – посебна понуда
02.12. – 16.12.Недела/Недела486859
16.12. – 23.12.Недела / Недела547564
23.12. – 30.12.Недела / Недела598070
30.12. – 06.01.Недела / Недела7410789
30.12. – 06.01.
Manje od 7 noći
Недела / Недела91123106
06.01. – 20.01.

Детска недела

Недела / Недела618675
20.01. – 03.02.

Недела со Ski Pass

Недела / Недела61            8675
03.02. – 17.02.Недела / Недела618675
17.02. – 10.03.Недела / Недела547565
10.03. – 07.04.Недела / Недела486859

Цените од Ценовникот се изразени во евра и се однесуваат по лице по ноќевање

Ран букинг:

– 10% попуст за резервации до:30.09.2018 со задолжителен уплатен аванс при резервација од 30% од вредноста на вкупниот аранжман                                                                                                                             -5%попуст за резервации од: 01.10. до15.10.2018 со  со задолжителен аванс од 30% од вредноста на вкупниот аранжман

Детска недела:

 •  БЕСПЛАТЕН престој за 2 деца во придружба на два родители, на посебно легло:

 – Дета 0-15 години во соба 1/2+1  (цена за возрасни од колоните за соба)

 – Дете 0-15 години во апартман  (цена за возрасни од колоните за апартман)

 • Попуст на цената за наем на ски-опрема за деца во износ од 30%
 • Попуст на цената за часови по скијање во школото за деца во износ од 30%

 (акцијата се однесува само на групна настава)

Недела на Ски-пас:

 •  БЕСПЛАТЕН шестдневен  SKIPASSза возрасни

  (акцијата се однесува само на седумдневните аранжмани)

 •    Попуст на цената за анем на ски-опремата за возрасни во износ од30%за комплет(aкцијата се однесува само на наем за комплетна опрема)

 Цената вклучува:

 •   Ноќевање на база полупансион  (појадок и вечера) нa база на шведска маса. (Во случај на помал број гости од 30, пансионските оброци се служат по принципот на сет менија од изборот на повеќе оброци.)
 • Неограниченото користење на SPA & WELLNESS центарот од 1500 m ², кој е во топла поврзаност со сместувачкките капацитето во хотелската зграда и вклучува:
 • затворен базен со големина 14 x 6 m со џакузи (длабочина 1.7 m)
 • отворен базен со големина 10 x 5 m (длабочина од 1,5m )
 • отворено џакузи
 •  Финска сауна
 •  био сауна (руска бања)
 •  Арома-пареа (турска) бања
 •  Хамам
 •  Солена пештера
 •  Дозволен престој на деца под 12-годишна возраст
 •  Детска област содржи:
 •  Беби-базен димензии на базенот 6 x 4 м (длабочина 0,4 м )
 •  Детски базен со големина 13 x 11 m (длабочина 1 m) со атракции во базенот
 • Тобогани
 • Неограничено користење на Фитнес Центарот
 • Неограничено користење на пинг-понг
 • Трансфер до скијачките центри до пет пати на ден за времеработењето на жичарата
 • Ски услуги која до 30 м од скијачката патека “Мало езеро” (веднаш до ски центарот има голем паркинг, со доплата)

Беби код- – на барање на гостите

 Spakapsuli – третманите за тело и масажите дополнително се резервираат и плаќаат. Сите гости на SPA & WELLNESS центарот добиваат бањарки, пешкири и папучи.

   Хотелот Краљеви чардаци е носител на  Wellness звезда за најдобар

                                                        Wellness хотел во Србија !

 

 • Забава за деца:

– Дружење и забава со Дедо Мраз за време на Новогодишните празници

– Користње на детски соби за игри во присуство на родители

 • Безжичен интернет во хотелскиот комплекс
 • Отворен паркинг во близина на хотелот ( со ограничен капацитет)
 • Доцна одјава – до 11 часот со можност за користење на соба за после скијањето

Цената не вклучува (задолжитела доплата на самото место):

 • Туристичка такса во износ од 100 динари за една ноќ по лице за возрасни или 50 динари за една ноќ по лице за деца на возраст од 7-15 години. Деца под 7 години не плаќаат т.такса.
 • Осигурување во износ од 200 динари за една ноќ по лице без разлика на возраста.