Хотел Ла Тераца е лоциран во Стар Дојран наспроти Дојранското крајбрежје, на 2 километри од Грчката граница. Ја спојува безвременската елеганција, комфорт, луксуз и незаменлив поглед кон Дојранското езеро. Хотелот ви нуди пријатен престој, одмор, забава и рекреација во текот на целото лето.

Хотелот располага со 39 делукс соби расоредени на 4 ката и 6 апартмани распоредени на 3 ката. Секоја од собите и апартманите располага со балкон кој има има поглед на езеро, брачен кревет со можност за трето легло, клима уред, телевизор, бежичен интернет, мини бар, директна телефонска линија, сопствен тоалет опремен со фен и пешкири.

Ноќевање со појадок: 25 евра по лице
Деца 0-6 години: бесплатно
Деца 6-12 години: 50% од цената
Дадените цени се со вклучена туристичка такса и ДДВ.
*Секоја од собите располага со мини бар кој се наплаќа дополнително.
*Хотелот располага со дворекетни, трокреветни и четворокреветни соби.