Градот на поезијата Струга, град со долга традиција на гостопримство е дом на нашиот хотел Монтенегро, изграден во 2007 година од семејство кое има наследство од земјата Црна Гора, од кого го доби своето име. Сместено во близина на центарот на градот, баровите, клубовите и рестораните, сепак далеку од вревата, во мирна околина каде можете да се опуштите и да уживате во вашиот престој. Оставете го вашиот автомобил на паркингот бидејќи сè што ви треба е во непосредна близина. Просториите се многу чисти и уредни, опремени со кабловска телевизија, безжична интернет врска, купатило со туш и сопствен балкон

Нашиот хотел има многу индивидуален пристап кон клиентите,и многу пријателска атмосфера која ќе ве натера да се чувствувате како дома. Потврда за нашата успешна услуга е насмевката на лицата на многу задоволни клиенти кои доаѓаат еднаш,и тие секогаш се враќа. Дојдете и посетете не,ние сме сигурни дека ќе се врати повторно!

***Цените се изразени во евра, по соба, од вечер
***Деца до 3 години ноќеваат бесплатно на детски кревет, 4-12 години добиваат 6 евра попуст
***За сингл (самец) во двокреветна соба, се пресметува 10 евра попуст

***До 10.8.2020 не прифаќаме резерервации пократки од 3 ноќевања