Изграден во далечната 1971 година а комплетно реновиран и дограден во 2018 година.
Новиот и ултра модерн хотел има капацитет од 48 до 54 легла.

Во однос на тоа на располагање се:
12 двокреветни соби
2 трокреветни соби
• и 8 апармани од кои 2 луксузни.

Архитектонски одлично решени и испланирани, ентериерно модерно спремени со спој на дрво и камен, секоја соба и апарман е со прекрасен поглед на градот. Сите соби и апармани се опремени со: централно ладење и греење, ТВ; интернет, кабловска со 70 програми, мини бар,сеф,
Освен ова, луксузните апармани се збогатено со камин и самостоечки кади во спалната соба.

Во зимската сезона, користењето на жичарницата и ски лифтовите се бесплатни за гостите на хотелот.

Хотелот располага со ресторан, внатрешен базен, спа центар, бесплатен интернет на цела територија на хотелот и ски соба за вашата опрема за скијање.

Големите стаклени површини на ресторанот Алто ви откриваат неверојатен поглед кон Крушево, кон боровата шума и кон облаците. Традиционалните јадења Ви ја топлат душата, а интернационалното мени ве шета низ светот. Сите јадења се приготвени по највисоките гурмански стандарди, со голем мајсторлук од нашите врвни готвачи.

За вистинска релаксација ве очекува спа центарот со внатрешениот базен кој има фантастична панорамска глетка кон Крушево и стаклен покрив кој ви овозможува постојано да го гледате и небото.

Опремен е со хидраулични лежалки, џакузи, топли лежалки и финска сауна.

За целосно опуштање, можете да изберете од различните видови масажи: релакс масажа, спортска, медицинска, масажа на стапала и масажа на лице.

А за нега на вашето лице и тело, почестете се со некој од повеќето третмани со врвната козметика БАБОР (третман на лице со алги, salt aroma grow третман на тело, лифт експрес третман на лице, Клеопатра третман на тело или витамински коктел за зацврстување и заштита на кожата).

Ценовник за есен:

  • Цена на еднокреветна соба ВВ 60 евра.
  • Цена на двокреветна соба ВВ 70 евра ( цена за две лица)
  • Цена на Супериор соба ВВ 80 евра ( цена за две лица)
  • Цена на јуниор апартман ВВ 100 евра (цена за две лица)
  • Цена на делукс апартман ВВ 120 евра (цена за две лица)

Ценовник за зима 20.12.2020 – 10.03.2021:

  • Цена на еднокреветна соба ВВ 80 евра.
  • Цена на двокреветна соба ВВ 90 евра ( цена за две лица)
  • Цена на Супериор соба ВВ 100 евра ( цена за две лица)
  • Цена на јуниор апартман ВВ 120 евра (цена за две лица)
  • Цена на делукс апартман ВВ 140 евра (цена за две лица)

– Трето возрасно лице во супериор, јуниор и делукс апартман 10 евра по ноќ

– Две деца, за деца до 8 години  бесплатно

– Деца над 8 години – 10 евра по дете по ноќ.

– Дополнителен оброк ручек или вечера 10 евра по лице – сет мени(предјадење, главно јадење, десерт и еден безалкохолен пијалок)

– Деца до 8 години, се доплаќа 5 евра и добиваат пола порција

– Деца над 8 години е 10 евра по лице

-За бебиња 0-2 години, во собата на Ваше барање, се поставува детско креветче.

Во цената е вклучено: појадок, користење на СПА центарот, интернет, телевизија, паркинг, ДДВ, туристичка такса, осигурување, complementarity café и вода по собите 10% попуст во Lounge Bar Alto кој се наога на ски терените во Крушево.