KAVKAZ 4* – СОНЧЕВ БРЕГ

Хотелот КАВКАЗ 4* се наоѓа во јужниот дел на Сончев Брег. Хотелот има три еднокреветни соби, 99 двокреветни соби и 18 апартмани. Секоја соба има балкон, ТВ, телефон, мини бар, клима, интернет. Хотелскиот комплекс вклучува  базен со коктел бар,  шопинг центар, менувачница  фризер,  фитнес сала, центар за масажа, сауна, лекар.

ПОПУСТ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ

– 10% попуст за резервации направени до 30.04.2021

Цени за термини по типови простории за ALL INCLUSIVE

ТЕРМИНИ 20.05.2021 – 15.06.2021 08.09.2021 – 30.09.2021

ALL INCLUSIVE

16.06.2021 – 10.07.2021  21.08.2021 – 07.09.2021

ALL INCLUSIVE

11.07.2021 – 20.08.2021     ALL INCLUSIVE
Лице во двокреветна соба 28 € 38 €  51 €
Лице во Апартман 34 €  43 € 54 €

Цените се во евра по лице за 1 ноќевање на база ALL INCLUSIVE и вклучуваат :

– Користење на базен

– Лежалки и чадори покрај базенот

– Фитнес сала

– Паркинг

– Интернет

Капацитет на сместување:

Двокреветна соба – 2 возрасни + 1 дете до 11,99 години или 3 возрасни
Апартман  –  2 возрасни + 3 деца до 11,99 години или 3 возрасни + 2 деца до 11,99 години

 

 Попусти:

Дете до 1.99 години – бесплатно
Дете 2-11.99 години на дополнителен кревет со двајца возрасни во двокреветна соба – плаќа 6 евра на ден за all inclusive
Возрасен на дополнителен кревет во двокреветна соба – 25% попуст на регуларната цена
Трет возрасен во апартман – плаќа 100%
Двајца возрасни и две деца (2-11.99г) во апартман – секое од децата плаќа по 50% од цената за возрасен

Трето дете до 11.99г во апартман – бесплатно
Тројца возрасни и две деца (2-11.99г) во апартман – третиот возрасен плаќа 100%, а децата – БЕСПЛАТНО

Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

Цените се во евра, а плаќањето е исклучиво во денари по курс 62 мкд=1евро

ВАЖАТ ОПШТИТЕ УСЛОВИ НА СКТМ И ТА МАРТИН ТРАВЕЛ