КУШАДАСИ – ПАКЕТ

ПРОГРАМА НА АРАНЖМАНОТ

7 ноќевања и автобуски превоз

  01.ден СКОПЈЕ – КУШАДАСИ
Состанок на групата од Скопје во 11:30 ч. на паркингот пред хотел “Holiday Inn”. Заминување за Турција во 12:00 ч. Патот води преку граничниот премин Деве Баир и Бугарија. Ноќно возење со попатни застанувања и одмори.

 02.ден  КУШАДАСИ   
Пристигнување во пладневните часови. Сместување во хотел (по 13:00 часот). Слободно време за одмор. Ноќевање.

 од 03. до 08.ден  КУШАДАСИ
Денови за одмор со престој во избраниот хотел. Комуникација со придружникот на групата и представниците во Кушадаси за евентуални факултативни излети и посети.

 09.ден КУШАДАСИ – СКОПЈЕ
Појадок. Напуштање на собите до 10:00 часот. Заминување за Македонија во попладневните часови. Ноќно возење со попатни застанувања и одмори.

 10.ден   СКОПЈЕ 
Пристигнување во  Македонија во попладневните часови.

Tермин: 21.08.2020 Yслуга Цена
HOTEL 2* 7 BB 169 € (10.500,00 мкд)
HOTEL 3* 7 HB 225 € (13.950,00 мкд)


***ТОП ПОНУДА***
7 ББ ( Хотел 2*) + крстарење (со вклучен ручек) + Aqua Fantasy (трансфер и влезница)
Цена по лице:
 199 € 

ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ Е ВКЛУЧЕНО:
– Превоз со туристички автобус на релација Скопје – Кушадаси – Скопје
– Сместување во хотели *** на база 7 полупансиони (појадок и вечера)

– Придружник на патувањето и претставник во Кушадаси
– Организација и реализација на аранжманот

ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ Е ВКЛУЧЕНО:

– Задолжителна полиса за патничко осигурување (препорачуваме – полиса без франшиза)

– Факултативни излети и посети, за време на престојот во Турција и Кушадаси
(* освен во ТОП ПОНУДА, каде што излетите се назначени и вклучени во цената на пакетот)

НАПОМЕНИ:

– Цената е изразена во EUR за уплата во денарска пртиввредност: 1 EUR = 62 MKD

– Употреба на клима уред, се доплаќа во хотелите на рецепција
– За реализација на аранжманот е потребен минимум од 40 патници
– За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ и Т.А.Мартин