Вила Маргарита

Kanalis е приморско место областа  Превеза  северозападна Грција.
Kanalis се наоѓа на брегот на Јонското Море, 12 километри северно од  Превеза и 35 километри од Лефкада. На 6 километри од ова место е лоциран  античкиот град Епир.
Местото располага со пространа песочна плажа  со голем број на барови  слична на таа во популарното туристичко место Врахос.

Маргарита Апартмани се наоѓаат  на 50 метри од прекрасната плажа во Каналис.

Вилата  располага со прекрасен голем двор со маслинови , простор со лулашки за играње на децата,  скара на отворено, летниковци за одмор ….
Сите студиа се опремени со  телевизор, клима со доплата (5еур на ден), кујна и wc, студиата кој се наоѓаат на приземје немаат затворена тераса, 
и се од пониска категорија од реновираните лукс студиа.

Капацитет на Апартманите е 4 возрасни лица + дете до 5,99 год.
Капацитетот на Студиата е: 1/3 – 3 лица, 1/4 – 4 лица

Маргарита Апартмани обезбедува бесплатен Wi- Fi во јавни површини и сопствен паркинг.

При резервација се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот.

Услови за “early booking”: За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.

Цените во табелата се дадени по студио за 7 ноќевања во евра без попуст, плаќањето е во денарска противредност 1 Евро = 61.8 Денари

GPS Координати: 39°03’52.4″N 20°41’34.5″E

На Промо цените не следува попуст за два последователни термина и попуст за рана уплата.

Средствата уплатени како аконтација на промо цени се не рефундабилни во случај на отказ на резервација.

-25% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 27.12.2017

-20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 17.01.2018

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 31.03.2018

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 30.04.2018

КАНАЛИ – МАРГАРИТА
ЦЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО ИЛИ АПАРТМАН ЗА 7 НОЌЕВАЊА
Приод Ноќевања 1/3 ЛУКС 1/4 СТАНДАРД 1/4 ЛУКС страничен поглед море 1 Спален АПП стандард Коментар
23.05-30.05.2018 7 49 49 69 79 ПРОМО
30.05-06.06.2018 7 79 79 89 89 ПРОМО
06.06-13.06.2018 7 109 109 129 149
13.06-20.06.2018 7 139 139 159 189
20.06-27.06.2018 7 239 239 249 289
27.06-04.07.2018 7 269 269 289 329
04.07-11.07.2018 7 279 279 309 359
11.07-18.07.2018 7 319 319 349 399
18.07-25.07.2018 7 349 349 369 419
25.07-01.08.2018 7 369 369 399 439
01.08-08.08.2018 7 369 369 399 439
08.08-15.08.2018 7 369 369 399 439
15.08-22.08.2018 7 369 369 399 439
22.08-29.08.2018 7 279 279 299 369
29.08-05.09.2018 7 219 219 249 269
05.09-12.09.2018 7 179 179 199 219
12.09-19.09.2018 7 119 119 139 149
19.09-26.09.2018 7 99 99 119 129 ПРОМО
26.09-03.10.2018 7 49 49 69 79 ПРОМО

– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Канали чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Канали:

Скопје (Дрводекор) – 45€ по лице

Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес -50€ по лице

Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) -45€ по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Канали:

Битола -Автобуска станица Транскоп – на перон-40€ по лице

Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) -Трансфер до Битола -45€

Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола -45€ по лице

Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола -45€ по лице

Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) -Трансфер до Битола -45€ по лице

Ресен (спроти автобуска станица) -Трансфер до Битола -45€ по лице

Релациите кои се наведени како (трансвер) се реализираат со патнички возила или комбe

– Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 Евра од редовната цена од Битола и 10еур од Скопје

– Деца до 1,99 години бесплатно

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

*За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст
*Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител,
*Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,
*Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
*Важат Општите услови на СКТМ и ТА Мартин

Време на поаѓање за Канали:

01:00 h Скопје (Дрводекор) трансфер до Битола

01:45 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) трансфер до Битола

12:45 h Штип (паркинг пред пошта) трансфер до Битола

02:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново) трансфер до Битола

03:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил)
04:00 h Битола (Автобуска Станица Транскоп на перон)

03.15 h Ресен (спроти автобуска станица)-Трансфер до Битола

02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола)

02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансвер до Битола

02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол)

Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.