OASIS HOTEL Хотелот се наоѓа на неколку метри од плажа и од пристаништето во Саранда кое го поврзува градот со грчкиот остров Крф. Совршен за оние кои сакаат мирен и удобен одмор. Собите се опремени со мебел во модерен стил.

Сите соби се опремени со клима уред, ТВ, фрижидер и бесплатно wi-fi. Хотелот ви нуди можност да уживате во прекрасниот поглед на Јонското море, додека во задниот дел од хотелот може да се релаксирате во градината. Националниот парк Butrint со античкиот град кој е заштитен од страна на UNESCO се наоѓа на околу 20 км од хотелот. Замокот Lekursi се наоѓа на 3 km од хотел Oasis, додека центарот на градот е на само 300 метри. Освен градската плажа, хотелот се наоѓа и на 100 метри од African Beach и Santa Quaranta Resort Beach кои нудат лежалки и квалитетна услуга.

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН, НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

OASIS HOTEL 4* SARANDA
НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК 01.06.2020
30.06.2020
01.07.2020
15.07.2020
16.07.2020
31.08.2020
01.09.2020
30.09.2020
STANDARD ROOM
DOUBLE 44 61.6 70.4 44
SINGLE 39.6 56.1 64.9 39.6
1+1 CHD (0-11,99) 39.6 56.1 64.9 39.6
STANDARD ROOM WITH BALCONY
DOUBLE 48.4 70.4 79.2 48.4
SINGLE 42.9 64.9 73.7 42.9
STANDARD BALCONY SEA VIEW
DOUBLE 52.8 79.2 88 52.8
TRIPLE 69.3 92.4 99 69.3
2+1 CHD (0-11,99) 67.65 88.66 99 67.65
BUDGET ROOM
SINGLE 35.2 46.2 56.1 35.2
JUNIOR SUITE
DOUBLE 72.6 88 103.4 72.6
SINGLE 66 81.4 96.8 66
1+1 CHD (0-11,99) 66 81.4 96.8 66
RELEASE DAYS 5 5 5 5