СОКОБАЊА

Термин 06.03-08.03.2020

Програма на патувањето:

1.Ден    (Петок)                                    ВЕЛЕС – СОКО БАЊА  06.03.2020

Состанок и поаѓање рано наутро. Патувањето се одвива преку граничниот премин Табановце со кратки паузи за одмор и обавување на царински формалности. Пристигнување во Соко Бања околу пладне. Традиционален коктел за добредојде и сместување. Ручек. Краток одмор од патување и заминување на организирана попладневна прошетка низ поширокиот центар на Соко Бања со локален водич: Mилошевиот Конак, Tурското купатило, црквата Св. Преображение… Враќање во хотел. Вечера со жива музика. Ноќевање.

2.Ден (Сабота)                                            СОКО БАЊА  07.03.2020

Појадок. Заминување на организирана претпладневна прошетка со локален водич до излетничкото место Лептерија и стариот Соко Град. Враќање во хотел. Ручек. Слободно попладне за одмор и индивидуални активности. Можност за користење на Велнес и СПА услугите на хотелот. Вечерта, свечена 8мо Мартовска вечера со жива музика. Ноќевање.

3.Ден (Недела)                               СОКО БАЊА – СКОПЈЕ-ВЕЛЕС   08.03.2020

Појадок. Напуштање на собите според хотелското правило. Слободно време за индивидуални активности до времете предвидено за заминување. Заминување кон Македонија во попладневните часови. Пристигнување во Скопје во вечерните часови.

ПРОМО ЦЕНА за резервации до 20.02.2020 – 79€/4.900ден.

РЕДОВНА ЦЕНА 89€/5.520ден

ОРГАНИЗИРАН ПРЕВОЗ ОД КАВАДАРЦИ,НЕГОТИНО,ВЕЛЕС,СКОПЈЕ,ШТИП,КУМАНОВО

 

 • Во цената на аранжманот е вклучено
 • Превоз со автобус/минибус на наведената релација
 • Сместување во хотел Бањица 3* во Соко Бања во двокреветни и трокреветни соби на база 2 ноќевања
 • Исхрана на база полн пансион шведска маса за појадок, ручек и вечера сет мени
 • Свечена 8мо мартовска вечера на 07.03.2020 со жива музика(мeни за свечената вечера: ладно предјадење, пита зељаница со кисело млеко, скара – 2 парчиња 400гр, домашна погача, сезонска салата, баклавa)
 • Организиран разгледи со локален водич до центарот на Соко Бања, Лептерија и Сокоград
 • Користење на базен – џакузи на хотелот со термо минерална вода
 • Организација, реализација и лиценциран придружник на патувањето

Во цената на аранжманот не е вклучено:

 • Задолжително патничко осигурување
 • Доплата за неограничени пијалоци за време на свечената вечера -5евра се доплаќа на лице место
 • Индивидуални трошоци

НАПОМЕНИ:

 • За реализација на аранжманот потребен е минимум од 40 патници.
 • За овој аранжман важат Општите Услови на патување на СКТМ и Мартин.
 • За патувањето потребно е валиден пасош најмалку 3 месеци пред истек од датумот на враќање или валидна лична карта.