ALL INCLUSIVE !!! -15% до 30.04.2023

Хотелот SUN CITY 3* се наоѓа во тивка и мирна околина, во северозападниот дел на Сончев Брег, оддалечен 300 м од прекрасната песочна плажа.  Хотелскиот комплекс, се состои од пет одделни згради распоредени во комплекс во облик на буквата П, кој создава атмосфера на пријатно место за одмор, со поглед на базен од секоја соба, одделен двор, прекрасно уредена градина и детско игралиште. Реновиран во 2013 година, хотелот SUN CITY 3* им нуди на своите гости сместување во 100 двокреветни, удобно дизајнирани соби, 8 апартмани и 2 соби за лица со посебни потреби. Секоја соба има посебна бања, кабловска телевизија, фрижидер, телефон и балкон со поглед на базен. Рецепцијата им нуди на гостите на хотелот дополнителни услуги како што се информации, размена на валута, сеф, пеглање, хемиско чистење, Rent-a-car, медицински услуги, итн. Други објекти на располагање на гости на хотелот се отворен базен со дел за деца, лежалки и чадори, масажи, базен бар, sky бар, ресторан, интернет кафе, маса за билијард и пинг-понг.

  

 

 

 ПОПУСТ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 30.04.2023

Цени за термини по типови простории за ALL INCLUSIVE

ТЕРМИНИ 15.05 – 20.06

17.09 – 30.09

ALL INCLUSIVE

21.06 – 05.07

03.09 – 16.09

ALL INCLUSIVE

06.07 -20.07 

16.08 – 02.09

ALL INCLUSIVE

21.07 – 15.08

ALL INCLUSIVE

Лице во двокреветна соба 35 €
42 € 53 €
60 €
Лице во апартман 35 € 44 € 55 € 63 €

*за сместување во апартман или трокреветна соба се плаќаат 3 полни суми

Цените се во евра по лице за 1 ноќевање на база ALL INCLUSIVE и вклучуваат :

– Користење на базен

– Лежалки и чадори покрај базенот

– Детско катче

– Интернет

Капацитет на сместување:
Двокреветна соба – 2 возрасни+2 деца (едно до 11,99 г, второ до 3,99 г) или 3 возрасни+1 дете до 3,99 г
Апартман – 2 возрасни + 2 деца до 11.99 год,  3 возрасни + 2 деца (едно 11,99 год, второ до 3,99 год), 4 возрасни + 1 дете до 3.99 год
Попусти:
Дете до 3,99 год – бесплатно
Дете до 11.99 години – бесплатно во двокреветна соба
Возрасен на дополнителен кревет во двокреветна соба – 20% попуст на регуларната цена
Четврт возрасен на дополнително легло во апартман – 30% попуст од регуларната цена
Плаќање 30% со направена резервација, а остатокот се доплаќа две недели пред датумот на сместување.
 
Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

Цените се во евра, а плаќањето е исклучиво во денари по курс 62 мкд=1евро