Вила Тасула во Полихроно се наоѓа на една од најдобрите локации и e oдалечена на 50м од плажа.Од центарот на град е одалечена 200м. Вилата располага со 3+1 апартмани со ранч кревет во кујната и паркинг кој се наоѓа пред вилата.  Собите се наоѓаат на приземје. Во собите има комплетна опремена кујна за онолку лица колку што има кревети , тоалет, голема тераса за сите апартмани, Wi-fi и ТV.

Вонсезонскицени
Термин Ноќевање 1/3 + 1 апартман едноспален
20.05 – 27.05 7* ПРОМО 49 евра (3 и 4 лице само превоз 35е)
27.05 – 03.06 7* ПРОМО 59 евра (3 и 4 лице само превоз 35е)
03.06 – 10.06 7* ПРОМО 89 евра (3 и 4 лице само превоз 35е)
10.06 – 17.06 7* 109 евра(3 и 4 лице само превоз 35е)
17.06 – 24.06 7* 149 евра(3 и 4 лице само превоз 35е)
24.06 – 01.07 7* 169 евра(3 и 4 лице само превоз 35е)

Ø  Вонсезонските цени се изразени по лице за пакет аранжман 7 ноќевања со вклучен

автобуски превоз.

Ø  Трето и четврто лице плаќаат само превоз доколку користат 35 евра по лице

За аранжман со сопствен превоз се одбива 10 евра по лице само за првите две лица

Ø  Цените означени со (7*ПРОМО) не се подложни на попусти за рана резервација

и не се одбива за превоз,а цените означени со (7*) се подложни на попусти.

СЕЗОНСКИЦЕНИ

Термин Ноќевања 1/3 + 1 апартман едноспален
01.07 – 08.07 7 378
08.07 – 15.07 7 410
15.07 – 22.07 7 472
22.07 – 29.07 7 472
29.07 – 05.08 7 472
05.08 – 12.08 7 472
12.08 – 19.08 7 445
19.08 – 26.08 7 420
26.08 – 02.09 7 392
Ø  СЕЗОНСКИТЕ ЦЕНИ СЕ ОДНЕСУВААТ НА НАЕМ НА АПАРТМАН ЗА 7 НОЌЕВАЊА
 
ВОНСЕЗОНСКИ ЦЕНИ
Термин Ноќевања 1/3 + 1 апартман едноспален
02.09 – 09.09 7* 99 евра (3 и 4 лице само превоз 35е)
09.09 – 16.09 7* 75 евра (3 и 4 лице само превоз 35е)
16.09 – 23.09 7* ПРОМО 70 евра (3 и 4 лице само превоз 35е)
23.09 – 30.09 7* ПРОМО 65 евра (3 и 4 лице само превоз 35е)
Ø  Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)
Ø  Вонсезонските цени се изразени по лице за пакет аранжман, 7 ноќевања со вклучен автобуски превоз.

Ø  Трето и четврто лице доплаќаат само превоз 35евра доколку користат(освен во промо термините кога е задолжително).

Ø  За аранжман со сопствен превоз се одбива 10 евра по лице

Ø  Сезонските цени се изразени за наем на цел апартман на 7 ноќевања

Ø  Цените означени со (* ПРОМО) се промотивни и не подлежат на попусти за ран букинг и не се одбива за превоз
Ø  За уплатени два аранжмани 7 + 7 ноќевања, одобруваме 10% попуст

на вториот термин

(попустите не се комбинираат)

Ø  Термините во табелите се датуми на започнување и завршување на аранжманот
Ø  Сместување во собите е после 14 часот по локално време,

а напуштање на апартманите е до 10 часот по локално време

Ø  За хигиената во текот на престојот се грижат самите корисници

Ø  Во секој апартман има компплет оопремен кујна за онолку лица

за колку што е наменет партманот

Ø  Превозот ги остава патниците на најблиската локација до сместувањето

каде може да се паркира автобус(туристичко комбе)

Ø  Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1€ = 62 денари
Ø  Цената на превозот на релација Скопје – Халкидики – Скопје изнесува:
возрасни: 35 €
деца од 2 до 12 години: 20 €
деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште)
Важат општите услови за патување на СКТМ