TERME RADENCI

Раденци

Цените се дадени по лице од ден за сместување во соба по избор од табелата.
Цените се изразени во EUR за уплата во денарска противвредност (1 EUR = 62 MKD)
Попустите за деца и трето лице важат при сместување во соба со 2 возрасни лица.

Попусти:
Дете до 6 год. – БЕСПЛАТНО, дете од 6-12 год.-50% попуст и дете од 12-15 год. -30% попуст (важи за период: 12.11-20.12.2018)
Прво дете до 12 год. и второ дете до 6 год. – БЕСПЛАТНО (важи за период: 09.11-12.11.2018 & 01.01-17.02.2019)

Легенда:
DBL/TWIN – двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL – еднокреветна соба, APP – апартман, Family – фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV – поглед на парк, SV – поглед на море,  tv – телевизор, fr – ладилник (фриждер), ac – клима уред, BB – ноќевање со појадок, HB – полупансион (појадок и вечера), AI – (all inclusive) се вклучено.