ВИЛА ФАНИ – КСАМИЛ

Вила Фани се наоѓа на 300м од плажа, во близина на вила Сала, располага со 4 соби, двокреветни или трокреветни, оптемени со мини кујна, со фрижидер, клима (вклучена во цената) тв и балкон, и сопствен тоалет. Вилата е ново здание, на 2 спрата, од кој само приземјето е во функција, и сите сместувачки капацитети се на приземје.

KSAMIL – VILLA FANI
ЦЕНА ПО ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА
Период Ноќи 1/2 ( студио за две лица) 1/3 ( студио за 3 лица) Коментар
28.05 – 04.06.2021 7 X X Промо цена
04.06 – 11.06.2021 7 X X Промо цена
11.06 – 18.06.2021 7 X X
18.06 – 25.06.2021 7 X X
25.06 – 02.07.2021 7 X X
02.07 – 09.07.2021 7 X X
09.07 – 16.07.2021 7 X X
16.07 – 23.07.2021 7 X X
23.07 – 30.07.2021 7 X X
30.07 – 06.08.2021 7 X X
06.08 – 13.08.2021 7 x x
13.08 – 20.08.2021 7 299 309
20.08 – 27.08.2021 7 x x
27.08 – 03.09.2021 7 X X
03.09 – 10.09.2021 7 X X
10.09 – 17.09.2021 7 X X
17.09 – 24.09.2021 7 X X Промо цена
24.09 – 01.10.2021 7 73 85 Промо цена

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Ксамил преку граничен премин Меџитлија: 

Скопје (Дрводекор) -Трансфер до Битола 45€ по лице
Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 55€ по лице
Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 45€ по лице
Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Ксамил преку граничен премин Меџитлија:

Битола (Пред спортска Сала) – 35€ по лице
Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) – Трансфер до Битола  – 35€
Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 45€ по лице
Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 45€ по лице
Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола -45€ по лице
Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола -45€ по лице
Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен

Време на поаѓање за АЛБАНИЈА :

00:00 h Скопје (Дрводекор) – Трансфер
00:45h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – Трансфер
00:00h Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер
01:30h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол, Дреново) – Трансфер
02:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил) – Трансфер
03:00 h Битола (Автобуска станица Транскоп – на перон)
03.30h Ресен (спроти автобуска станица)–Трансфер
04:00h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер
04.15h Струга (Хотел Дрим) –Трансфер
01:45h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер

ТА Мартин Травел го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз  во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70%.

ВАЖНО : Патувањето за Албанија КСАМИЛ се реализира преку граничен премин Меџитлија Битола со што задолжително е поседување на валиден ПАСОШ ( Ако автобускиот превоз  НЕ може да се реализира преку ГРЦИЈА во тој случај би биле валидни нови цени за патување преку граничен премин Ќафасан-Струга )