Вила Наташа

Вилата се наоѓа на 150 метри од центарот на Ханиоти,мало живописно место на само 60 минути возење од Солун кое гарантира релаксирачки и незаборавен престој за сите возрасти. Има голем број бутици, продавници, бројни ресторани и традиционални таверни што ќе го задоволи секое семејство, а и модерни барови кои нудат вечерна забава за младите.
Местото се карактеризира со кристално чиста вода, зеленило и пријателски расположени жители.

Плажа
150 метри од градската песочна плажа.

Опис на објектот
Сите соби се опремени со бања со тоалет, кујна опремена со основен кујнски прибор, мал ТВ и клима уред, а паркинг на улица (ограничени места).

1/2 студио: две редовни легла и мини кујна.
1/3 студио: три редовни легла и мини кујна.
1/3 и 1/4 апп: две редовни легла и мини кујна во една просторија и две редовни легла во друга соба.

Попуст 15% важи за резервација и целосна уплата до 01.02.2020 г.

Цените се по СТУДИО/АПАРТМАН за 10 ноќевања

период ноќевања STD 2 STD 3 APP 3 APP 4
04.06-14.06 10 229 239 329 359
14.06-24.06 10 379 399 429 449
24.06-04.07 10 429 449 499 599
04.07-14.07 10 529 539 569 619
14.07-24.07 10 599 629 659 699
24.07-03.08 10 599 629 659 699
03.08-13.08 10 599 629 659 699
13.08-23.08 10 599 629 659 699
23.08-02.09 10 519 529 559 589
02.09-12.09 10 359 369 379 399
12.09-22.09 10 249 259 269 299

Цени во € се плаќа во денари 1€ = 62 денари
Легенда: STD 2-студио со 2 легла, STD 3-студио со 3 легла,
APP 3-Апартман со 3 легла, APP 4 -Апартман со 4 легла

Во цената Е вклучено:
Сместување = 10 ноќевања,
Безжичен интернет,
Клима,
Услуги на претставник на организаторот на туристичката агенција.

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз,
Индивидуални трошоци,
Патничко осигурување,


Забелешка:
Од 01.01.2018г во Грција се плаќа данокот за престој од 0,50 евра /по соба / на ден.
Плаќањето се врши на лице место во вилата / претставникот на организаторот (агенцијата)
Легенда: STD – studio; APP – apartman;
За користење студио со 2 кревети (SDT 2) како еднокреветно, попуст од цената -20%

Цената на аранжманот зависи од квалитетот и локацијата на објектот.
Минималниот број на лица се определува според бројот на основни легла во сместувачката единица.
Патниците студиото/апартманот првиот ден го превземаат по 14:00 часот,
Последниот ден напуштање на  студиото/апартманот е до 09:00 часот наутро.
Патниците се должни сами да ја одржуваат хигиената за време на престојот.
Постелнина и крпи се менуваат еднаш за време на престојот (на половина од престојот).
Тоалетни и хигиенските производи самите гости си ги обезбедуваат

При резервации се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот

Услови за “early booking”:
За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање.
Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата. 
Попустите не може да се комбинираат.
Во апартман е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 12 години во кревет со родител.
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
Важат Општите услови