Вила Сала лоцирана во Ксамил се наоѓа на 300м од плажа која се наоѓа на 5 минути пешачење, располага со двор и 3 ката со соби.

Собите се лоцирани на приземје, прв и втор кат. На приземје се наоѓаат соби за 3 и 4 лица и гледаат во градина, на прв и втор кат се собите за 2 и 3 лица. Сите соби располагаат со сопствен тоалет, клима (вклучена во цената), кујна опремена со прибор за готвење, фрижидер, тв, балкон, комарници.

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 62 МКД

На ПРОМО цените не следува попуст за два последователни термина и попуст за рана резервација, попустите не можат да се комбинираат

KSAMIL – VILLA SALLA
ЦЕНА ПО ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА
Период Ноќ 1/2 ( стд за 2 лица) 1/3 ( стд за 3 лица) 1/3+1 (стд. за 3лица+1дете) 1/3 Мезонет 1/4+1 ( стд за 4 лица+1дете) Коментар
28.05 – 04.06.2021 7 ПРОДАДЕНО  ПРОДАДЕНО  ПРОДАДЕНО  ПРОДАДЕНО  ПРОДАДЕНО Промо цена
04.06 – 11.06.2021 7  ПРОДАДЕНО  ПРОДАДЕНО  ПРОДАДЕНО  ПРОДАДЕНО  ПРОДАДЕНО Промо цена
11.06 – 18.06.2021 7  ПРОДАДЕНО  ПРОДАДЕНО  ПРОДАДЕНО  ПРОДАДЕНО  ПРОДАДЕНО
18.06 – 25.06.2021 7  ПРОДАДЕНО  ПРОДАДЕНО  ПРОДАДЕНО  ПРОДАДЕНО  ПРОДАДЕНО
25.06 – 02.07.2021 7  ПРОДАДЕНО  ПРОДАДЕНО  ПРОДАДЕНО  ПРОДАДЕНО  ПРОДАДЕНО
02.07 – 09.07.2021 7  ПРОДАДЕНО  ПРОДАДЕНО  ПРОДАДЕНО  ПРОДАДЕНО  ПРОДАДЕНО
09.07 – 16.07.2021 7  ПРОДАДЕНО  ПРОДАДЕНО  ПРОДАДЕНО  ПРОДАДЕНО  ПРОДАДЕНО
16.07 – 23.07.2021  ПРОДАДЕНО  ПРОДАДЕНО  ПРОДАДЕНО  ПРОДАДЕНО  ПРОДАДЕНО
23.07 – 30.07.2021 7  ПРОДАДЕНО  ПРОДАДЕНО  ПРОДАДЕНО  ПРОДАДЕНО  ПРОДАДЕНО
30.07 – 06.08.2021 7  ПРОДАДЕНО  ПРОДАДЕНО  ПРОДАДЕНО  ПРОДАДЕНО  ПРОДАДЕНО
06.08 – 13.08.2021 7  ПРОДАДЕНО  ПРОДАДЕНО  ПРОДАДЕНО  ПРОДАДЕНО  ПРОДАДЕНО
13.08 – 20.08.2021 7  ПРОДАДЕНО  ПРОДАДЕНО  ПРОДАДЕНО ПРОДАДЕНО ПРОДАДЕНО
20.08 – 27.08.2021 7  ПРОДАДЕНО  ПРОДАДЕНО  ПРОДАДЕНО  ПРОДАДЕНО  ПРОДАДЕНО
27.08 – 03.09.2021 7 ПРОДАДЕНО 266 276 271 291
03.09 – 10.09.2021 7  ПРОДАДЕНО ПРОДАДЕНО 187 182  202
10.09 – 17.09.2021 7 ПРОДАДЕНО 155 165 160 180
17.09 – 24.09.2021 7 ПРОДАДЕНО 121 131 126 146 Промо цена
24.09 – 01.10.2021 7 73 85 95 90 110 Промо цена

Дополнителни информации

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Ксамил преку граничен премин Меџитлија: 

Скопје (Дрводекор) -Трансфер до Битола 45€ по лице
Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 55€ по лице
Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 45€ по лице
Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Ксамил преку граничен премин Меџитлија:
Битола (Пред спортска Сала) – 35€ по лице
Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) – Трансфер до Битола  – 35€
Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 45€ по лице
Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 45€ по лице
Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола -45€ по лице
Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола -45€ по лице
Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен

Време на поаѓање за АЛБАНИЈА :

00:00 h Скопје (Дрводекор) – Трансфер
00:45h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – Трансфер
00:00h Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер
01:30h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол, Дреново) – Трансфер
02:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил) – Трансфер
03:00 h Битола (Автобуска станица Транскоп – на перон)
03.30h Ресен (спроти автобуска станица)–Трансфер
04:00h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер
04.15h Струга (Хотел Дрим) –Трансфер
01:45h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер

ТА Мартин го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз  во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70%   

ВАЖНО : Патувањето за Албанија КСАМИЛ се реализира преку граничен премин Меџитлија Битола со што задолжително е поседување на валиден ПАСОШ ( Ако автобускиот превоз  НЕ може да се реализира преку ГРЦИЈА во тој случај би биле валидни нови цени за патување преку граничен премин Ќафасан-Струга )