BLACK FRIDAY: -35%

ПОЛИХРОНО Вила ХРИСТОС ЛЕТО 2019

Вила ХРИСТОС – се наоѓа на 300 метри од плажа во мирно опкружување. Вилата располага со 1/3апартмани и 1/4дуплекс апартмани, сите се со балкон, опремена кујна, бања, ТВ, Wi-Fi и клима (вклучена во цена). Истата е од Б-категорија.

Опис на апартманите1/3 апартман –(1 и 2 кат), две простории, спална со 3 единечни кревети и кујна со трпезарија од каде се излегува на балкон. 1/4 дуплекс апартман –(1 и 2 кат), 3 простории, две спални со по два поединечни кревети, од едната се излегува на балкон и кујна со трпезарија од каде се излегува на балкон.

Табела бр.1 – вонсезонски цени

ТЕРМИН19.05.201926.05.201902.06.201909.06.201916.06.201923.06.2019
НОЌЕВАЊА7 ноќи7 ноќи7 ноќи7 ноќи7 ноќи7 ноќи
1/3 апп и 1/4 дуплекс70€80€105€135 €145 €155 €

Табела бр.2 – сезонски цени

ТЕРМИННАЕМХРИСТОС 1/3аппХРИСТОС 1/5 дуплекс
30.06.20197 ноќи300 €390 €
07.07.20197 ноќи340 €440 €
14.07.20197 ноќи370 €470 €
21.07.20197 ноќи390 €510 €
28.07.20197 ноќи390 €510 €
04.08.20197 ноќи390 €510 €
11.08.20197 ноќи390 €510 €
18.08.20197 ноќи370 €470 €
25.08.20197 ноќи340 €440 €

Табела бр.3 – вонсезонски цени

Термин01.09.201908.09.201915.09.201922.09.2019
Ноќевања7 ноќи7 ноќи7 ноќи7 ноќи
1/3 апп и 1/4 дуплекс155€135€115€70€

НАПОМЕНИ:

– ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛА БР.1 и 3 – ВОНСЕЗОНСКИ СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА ПАКЕТ АРАНЖМАН – 7 НОЌЕВАЊА СО ВКЛУЧЕН ПРЕВОЗ.За сопствен превоз редовната цена за прво и второ лице се намалува за 10 евра. Напомена: Во апартман минимум 3 лица, 2 лица плаќаат полна цена, трето и четврто лице плаќаат задолжително по 35евра.

– ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛА БР.2 – СЕЗОНСКИ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА АПАРТМАН ЗА 7 НОЌЕВАЊА, согласно бројот на кревети.

– Во студио / апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Над дозволениот број (во одредени капацитети) може да се смести максимум едно дете до 5,99 години во кревет со родител.

– Термините во табелата се денови на започнување на аражманот.

– Поаѓањето е на денот објавен во табелата, состанок на група во 03:30 часот, а поаѓање во 04:00 часот на паркингот спроти хотел Холидеј Ин. Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на поаѓање. Ве молиме минмум 24 часа пред секое поаѓање да се информирате за потврда за времето и местото на поаѓање.

– Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената.

– Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1евро=62мкд).

– За уплата на две смени, одобруваме 10% попуст на втората смена. Напомена: понудата важи на редовните цени.

– Попустите НЕ можe да се комбинираат помеѓу себе, на промотивните цени НЕ следува попуст, попуст за рано букирање и за две смени НЕ може да се комбинира.

– Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.

– Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки. Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупниот износ на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши најдоцна до 7 дена пред поаѓање.

– Сместување во собите е по 14.00 часот, а напуштање на истите е до 09.00 часот по локално време

– За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти. По завршувањето на Вашето летување должни сте да ја оставите собата во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.

– Туристичката такса се плаќа на лице место кај претставник на агенција или пак на сопствениците на објектите, истата изнесува 0,50 евра на ден по студио/апартман.

– Цените објавени во табелите се конечни, без скриени трошоци. Одлуката за доплата на клима-уред, интернет и слично, кај одредени сместувачки капацитети е на сопствениците на објектите, агенцијата НЕ може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда. Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.

– Секој патник има обврска и е задолжен да води грижа за важноста на патните исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во агенцијата и на самата агенција и поради кои НЕ можe да се откаже аранжман или да се промени термин на резервацијата.

Агенцијата организира превоз со придружник на групата, до местото кое е најпогодно за застанување и паркирање на автобусите. Цена на превозот:

– Превоз за возрасен 35евра / Еден правец 25 евра

– деца 2- 11,99години 25евра / Еден правец 20 евра / Дете до 1,99 години (без седиште) – бесплатно