Вила Виолета

Kanali е приморско место во областа  Превеза,  северозападна Грција.
Kanali се наоѓа на брегот на Јонското Море, 12 километри северно од  Превеза и 35 километри од Лефкада. На 6 километри од ова место е лоциран  античкиот град Епир.
Местото располага со пространа песочна плажа  со голем број на барови  слична на таа во популарното туристичко место Врахос.

Вила Виолета се наоѓа на 250м оддалеченост од плажа, во нејзина близини има продавница и пекара.

Сите сместувачки капацитети се наоѓаат на високо приземје и гледаат према улица, истите се наменети за сместување од 2-5 лица.

Студиата или апартманите се опремени со: кујна со мал шпорет и прибор за јадење, сопствен тоалет / вц, голема тераса со сушара, комарници, ТВ, интернет, клима (со доплата од 5еур на ден на лице место) и паркинг пред самата вила.

При резервација се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот.

Услови за “early booking”: За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.

Цените во табелата се дадени по студио за 7  ноќевања во евра без попуст, плаќањето е во денарска противредност 1 Евро = 61.8 Денари

ГПС: : 39.067513; 20.691355

На Промо цените не следува попуст за два последователни термина и попуст за рана уплата, истите се резервираат со 50% аконтација.

-25% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 27.12.2017

-20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 17.01.2018

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 31.03.2018

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 30.04.2018

ВИЛА ВИОЛЕТА – КАНАЛИ
ЦЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО ИЛИ АПАРТМАН ЗА 7 НОЌЕВАЊА
Приод Ноќевања 1/3 ( 2 единечни + софа ) 2/4 ( едноспален апп за 4 лица) Коментар
23.05-30.05.2018 7 49 79 ПРОМО
30.05-06.06.2018 7 79 89 ПРОМО
06.06-13.06.2018 7 109 149
13.06-20.06.2018 7 139 199
20.06-27.06.2018 7 239 299
27.06-04.07.2018 7 269 339
04.07-11.07.2018 7 279 369
11.07-18.07.2018 7 319 419
18.07-25.07.2018 7 349 459
25.07-01.08.2018 7 379 479
01.08-08.08.2018 7 379 479
08.08-15.08.2018 7 379 479
15.08-22.08.2018 7 379 479
22.08-29.08.2018 7 289 419
29.08-05.09.2018 7 219 289
05.09-12.09.2018 7 179 219
12.09-19.09.2018 7 119 149
19.09-26.09.2018 7 99 129 ПРОМО
26.09-03.10.2018 7 49 79 ПРОМО

– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Канали чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Канали:

Скопје (Дрводекор) – 45€ по лице

Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес -50€ по лице

Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) -45€ по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Канали:

Битола -Автобуска станица Транскоп – на перон-40€ по лице

Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) -Трансфер до Битола -45€

Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола -45€ по лице

Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола -45€ по лице
Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) -Трансфер до Битола -45€ по лице

Ресен (спроти автобуска станица) -Трансфер до Битола -45€ по лице

Релациите кои се наведени како (трансвер) се реализираат со патнички возила или комбe

– Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 15 Евра од редовната цена од Битола и 10еур од Скопје

– Деца до 1,99 години бесплатно

– Лица постари од 63год – попуст од 10еур

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

*За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст
*Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител,
*Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,
*Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
*Важат Општите услови на СКТМ и ТА Мартин

Време на поаѓање за Канали:

01:00 h Скопје (Дрводекор) трансфер до Битола

01:45 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) трансфер до Битола

12:45 h Штип (паркинг пред пошта) трансфер до Битола

02:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново) трансфер до Битола

03:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил)
04:00 h Битола (Автобуска Станица Транскоп на перон)

03.15 h Ресен (спроти автобуска станица)-Трансфер до Битола

02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола)

02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансвер до Битола

02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол)

Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.