JK BEACH HOUSE Врахос

JK Beach House се наоѓа на сама плажа, 500 метри одалечена од Врахос во мирниниот дел на патот кон Лигија , Во овој дел се лоцирани приватните вили со сoпствена плажа, таа е идеална за оние кој сакаат да избегаат од гужва и да одмараат во мир.

Вилата e погодна за фамилии или парови, располага со 3 спални, една дневна и една од спалните соби се наоѓа на поткровје. Вилата има двор со зеленило и сопствен паркинг, скара на располагање и од самиот двор излегува на плажа.

Во неа се сместуваат само тие кој ке ја изнајмат, и не ја делат со други гости.

Цените се изразени за НАЕМ НА ВИЛА за 7ноќевања

Цените се изразени во еур, плаќање исклучиво во денарска противвредност од 61,8мкд

На промо цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана уплата, истите се резервираат со 50% аконтација.

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА НАПРАВЕНА И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНА ДО 27.12.2017

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА НАПРАВЕНА И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНА ДО 01.02.2018

-5% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА НАПРАВЕНА И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНА ДО 30.04.2018

ЈК БИЧ ХАУС – ВРАХОС
ЦЕНИ ЗА НАЕМ НА ВИЛА ЗА 6 ЛИЦА ЗА 7 НОЌЕВАЊА
Период Ноќевања Вила со 3 спални Коментар
23.05-30.05.2018 7 159 ПРОМО
30.05-06.06.2018 7 199 ПРОМО
06.06-13.06.2018 7 259
13.06-20.06.2018 7 279
20.06-27.06.2018 7 439
27.06-04.07.2018 7 489
04.07-11.07.2018 7 569
11.07-18.07.2018 7 659
18.07-25.07.2018 7 819
25.07-01.08.2018 7 819
01.08-08.08.2018 7 819
08.08-15.08.2018 7 819
15.08-22.08.2018 7 819
22.08-29.08.2018 7 759
29.08-05.09.2018 7 599
05.09-12.09.2018 7 479
12.09-19.09.2018 7 439
19.09-26.09.2018 7 359 ПРОМО
26.09-03.10.2018 7 249 ПРОМО

– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Врахос чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Врахос:

 

Скопје (Дрводекор) – 45€ по лице

Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес -50€ по лице

Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) -45€ по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Врахос:

Битола(Автобуска станица Транскоп – на перон)-40€ по лице

Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) -Трансфер до Битола -45€

Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола -45€ по лице

Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола -45€ по лице
Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) -Трансфер до Битола -45€ по лице

Ресен (спроти автобуска станица) -Трансфер до Битола -45€ по лице

Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

– Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 15 Евра од редовната цена од Битола Прилеп и 10еур од Скопје

– Деца до 1,99 години бесплатно

-Возрасно лице над 63год – 10еур попуст

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

*За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст
*Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител,
*Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,
*Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
*Важат Општите услови на СКТМ и ТА Мартин

Време на поаѓање за Врахос:

01:00 h Скопје (Дрводекор) трансфер до Битола

01:45 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) трансфер до Битола

12:45 h Штип (паркинг пред пошта) трансфер до Битола

02:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново) трансфер до Битола

03:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил)
04:00 h Битола (Пред спортска Сала)

03.15 h Ресен (спроти автобуска станица)-Трансфер до Битола

02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола)

02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансвер до Битола

02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол)

Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.