Yacht Hotel 4* е лоциран  на сама плажа во Валона на само 4 км од Плоштадот на независноста

Хотелот располага  супериор, делукс соби, апартмани, џуниор свит и фамилијарни соби со звучна изолација , сателитска ТВ и директна телефонска линија, клима уред, мини бар. Некои од собите имаат и поглед кон море.

Хотелот поседува сопствена плажa,  24 часа активна рецепција, ресторан каде се служи појадок, бар, можност за изнајмување на моторни возила и  велосипеди.

Гостите на Yaht Хотел може да уживаат во вкусовите на медитеранска, италијанска, грчка и турска кујна во пица ресторанот на Хотел Монтреал кој се наоќа на само 50 м оддалеченост.

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН, НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

YACHT HOTEL / 4 STAR / VLORA
НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК 16.06.2020
15.09.2020
16.09.2020
15.10.2020
SUPERIOR ROOM
DOUBLE 146.3 84.7
SINGLE 146.3 84.7
2+1 CHD (0-4,99) 146.3 84.7
2+1 CHD (5-16,99) 171.6 110
DELUXE ROOM
DOUBLE 159.5 94.6
SINGLE 159.5 94.6
2+1 CHD (0-4,99) 159.5 94.6
2+1 CHD (5-16,99) 184.8 119.9
JUNIOR SUITE
DOUBLE 192.5 146.3
SINGLE 192.5 146.3
2+1 CHD (0-4,99) 192.5 146.3
2+1 CHD (5-16,99) 217.8 171.6
FAMILY SUITE
2PAX 239.8 155.1
3PAX 239.8 155.1
4PAX 239.8 155.1
2+1 CHD (0-16,99) 239.8 155.1
2+2 CHD (0-16,99) (0-16,99) 239.8 155.1
RELEASE DAYS 5 5

Минимум престој од 2 ноќевања.